Zamknij

Jak przyciemnić brwi bez henny? Pomogą ci w tym trzy produkty, które znajdziesz w kuchni

17.06.2021 13:00
Jak przyciemnić brwi bez henny? Pomogą ci w tym trzy produkty, które znajdziesz w kuchni
fot. SHUTTERSTOCK

Jeśli z jakichś przyczyn nie chcesz czy też nie możesz użyć henny, masz do dyspozycji kilka innych sposobów na naturalne przyciemnienie brwi. W uzyskaniu wymarzonego efektu pomogą ci trzy produkty, które większość z nas znajdzie w swojej kuchni.

Domowe sposoby zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie ma się co dziwić. Takie metody są przeważnie bardzo skuteczne, proste do wykonania oraz tanie - zazwyczaj potrzeba jedynie kilku produktów, które większość z nas ma w domu. Poniżej znajdziecie trzy proste sposoby na przyciemnienie brwi bez henny.

Naturalne sposoby na przyciemnienie brwi

Brwi to niezwykle ważny element naszego wyglądu. Dobrze wymodelowane i wyraziste podkreślają spojrzenie i dodają twarzy charakteru. Działa to także w drugą stronę - zbyt jasne brwi są mało widoczne, przez co buzia staje się mniej wyrazista. Dlatego właśnie coraz więcej osób decyduje się na ich przyciemnienie.

Oczywiście najpopularniejszym sposobem na to jest użycie henny. Taki zabieg można wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i samemu w domu. Nie każda z nas jednak chce, a nawet może się na niego zdecydować. Przeciwskazaniem są m.in. stany zapalne i alergiczne skóry, choroby i wszelkie uszkodzenia oka oraz otarcia naskórka w okolicy brwi.

Na szczęście istnieje kilka sposobów na naturalne przyciemnienie brwi bez henny. W uzyskaniu wymarzonego efektu pomogą trzy produkty, które większość z nas znajdzie w swojej kuchni. Mowa tu o czarnej herbacie, kawie i kakao.

Jak przyciemnić brwi bez henny? Trzy naturalne sposoby

Pierwszym sposobem na przyciemnienie brwi jest zastosowanie drobno zmielonej kawy. Wystarczy, że połączymy ją z dowolnym tłuszczem na przykład z olejem kokosowym lub z arganowym. Tak powstałą mieszankę należy nałożyć na włoski i pozostawić na około 15-20 minut. Po tym czasie zmywamy ją wacikiem kosmetycznym nasączonym wodą.

"Naturalną hennę" można także uzyskać z kakao. Podobnie jak w przypadku kawy, trzeba zmieszać ją z dowolnym tłuszczem oraz z miodem. W ten sposób nie tylko przyciemnimy brwi, ale także skutecznie je odżywimy. Mieszankę powinniśmy trzymać na włoskach około 10 minut. Po tym czasie zmywamy ją letnią wodą.

Ostatnim już naturalnym sposobem na przyciemnienie brwi jest użycie czarnej herbaty. Wystarczy, że zaparzymy dwie torebki w kubku do połowy zalanym wodą. Kiedy napój ostygnie, należy dokładnie namoczyć w nim waciki kosmetyczne, a następnie przyłożyć je do brwi na około 10 minut. Na koniec myjemy twarz letnią wodą.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl/orlykosmetyki