Zamknij

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

17.04.2019
Aktualizacja: 17.12.2019 12:35
brwi
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym? Jak wiadomo, tego typu zabieg wiąże się z ingerencją w skórę, dlatego po wizycie w salonie kosmetycznym powinno się w odpowiedni sposób zadbać o jej wygląd i zdrowie. Skóra w okolicach brwi po wykonaniu makijażu permanentnego jest wyraźnie zaczerwieniona. Podpowiemy ci, co zrobić, aby zminimalizować skutki uboczne tuż po zabiegu.

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym? Na to pytanie najlepiej poznać odpowiedź jeszcze przed zabiegiem u kosmetyczki, aby wiedzieć, w jaki sposób pielęgnować skórę tuż po wizycie. Zabieg ten polega na wprowadzeniu pod skórę barwnika za pomocą igły lub ostrza, którego używa się do microbladingu.

Warto też wcześniej dowiedzieć się, jak nasza skóra reaguje na tego typu zabieg, jakie mogą wiązać się z tym efekty niepożądane oraz jak im zapobiec. Z naszego artykułu dowiesz się, jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym krok po kroku.

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym - wskazówki zaraz po zabiegu

Makijaż permanentny brwi sprawi, że włoski będą wyglądały na znacznie gęstsze, grubsze oraz skoryguje kształt łuków. Zabieg ten podkreśli spojrzenie i doda twarzy charakteru. To, w jaki sposób skóra zareaguje na ten zabieg, zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych uwarunkowań skóry.

Zwykle makijaż permanentny wykonuje się wraz ze znieczuleniem, aby uniknąć bólu. Zaczerwienienie ustępuje po około 2-3 dniach od zabiegu. Dopiero wtedy można zobaczyć ostateczne efekty makijażu permenentnego.

Warto wspomnieć, że tuż po zabiegu brwi są bardzo ciemne. Dzieje się tak, ponieważ barwnik w ciągu 2 dni po zabiegu ciemnieje i się utrwala. Gdy naskórek się wyłuszczy, włoski zaczynają się rozjaśniać maksymalnie o jakieś 40-50%. Dopiero po upływie kilku dni uzyskujemy zamierzony rezultat.

Korekta makijażu powinna się odbyć po około 3-4 tygodniach od pierwszego zabiegu. Gojenia się skóry po makijażu permanentnym brwi trwa około 14 dni. Pamiętaj, aby w tym czasie nie zrywać strupków. W innym wypadku możesz jeszcze bardziej pogorszyć wygląd swoich łuków i utrudnić okres gojenia się ran.

Czym pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

Nie wiesz, jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym? Przede wszystkim używaj odpowiednich preparatów, które złagodzą nieprzyjemne odczucia, które możesz mieć zaraz po wizycie. Staraj się też nie trzeć skóry i nie używaj mydła. Za to regularnie nawilżaj skórę w okolicach łuków, aby jak najszybciej się zregenerowała. W tym celu doskonale sprawdzi się krem z witaminą E. Dzięki niemu skóra się szybko zagoi i makijaż nie zostanie uszkodzony.

Po wykonaniu makijażu permanentnym brwi należy unikać promieni UV. Najlepiej więc nie przebywać na słońcu i zrezygnować z solarium. Ze względu na możliwość wdania się zakażenia, należy też zrezygnować na jakiś czas z basenu.

Kiedy skóra się już całkowicie zagoi, nadal pielęgnuj skórę w okolicach brwi. Stosuj kremy nawilżające. Polecamy nakładać olejek rycynowy na brwi. Sprawdź też inne sposoby na pielęgnację brwi.

Zagłosuj

Jak często w trakcie dnia oczyszczasz twarz?

Liczba głosów:

Jak dbasz o swoją cerę? Nawet nie wiesz, że możesz popełniać takie błędy! Zobacz, jakie z nich kobiety popełniają najczęściej.