Zamknij

Ten trik makijażowy zapewni ci błyskawiczny efekt liftingu. Wystarczy jeden kosmetyk

20.01.2021 11:40
Piękna dziewczyna z młodą skórą maluje się przed lustrem
fot. Shutterstock

Makijaż może pełnić różne funkcje. Jedną z nich jest oczywiście odmładzanie. Ten prosty trik pomoże ci uzyskać efekt liftingu bez kosztownych zabiegów.

Każda z nas marzy o tym, żeby jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem. W związku z tym niektóre kobiety decydują się na kosztowne ingerencje chirurgiczne. Różnego rodzaju zabiegi plastyczne mogą poprawić wygląd naszej skóry, ale łączą się też ze skutkami ubocznymi. A gdyby tak wykonać lifting twarzy, ale w naturalny sposób? Okazuje się, że podobne efekty można uzyskać przy pomocy makijażu. Wystarczy sięgnąć po jeden produkt, który niemal każda z nas ma w swojej kosmetyczce. Zobaczcie, o co dokładnie chodzi. 

Zobacz także: Jesteś przemęczona i masz podkrążone oczy? Ten kosmetyk pomoże ci to zamaskować

Jak odmłodzić się makijażem? Ten trik zapewni ci efekt liftingu

Warto znać triki makijażowe, które sprawiają, że wyglądamy o wiele młodziej. Dzięki temu każdego dnia będziemy prezentować się rewelacyjnie.

Jednym ze sposobów na odmłodzenie twarzy jest... zastosowanie bronzera. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie konkretnie go nałożyć. W przeciwnym razie możemy dodać sobie lat, zamiast je odjąć. 

Jak podaje portal glamourmagazine.co.uk, istnieje sztuczka wymyślona przez profesjonalnego nowojorskiego wizażystę, Josepha Carillo. Jego sekret polega na nałożeniu bronzera w okolicach tzw. tragusa, czyli środkowej części ucha. 

Wizażysta zaleca malowanie się kosmetykiem dookoła linii włosów, wzdłuż kości policzkowych, kończąc właśnie przy uchu. Dzięki temu możemy uzyskać delikatny efekt liftingu. 

Zobacz także: Zaskakujące trendy w makijażu na 2021 rok. Gotyckie brwi to dopiero początek

Jak działa lifting?

Jeżeli naturalne sposoby są dla was za słabe, zawsze możecie zdecydować się na profesjonalny lifting. Na czym konkretnie polega ten zabieg? 

Jest to plastyka twarzy, podczas której chirurg naciąga skórę tak, żeby zapewnić jej młody wygląd. Może to robić na trzy sposoby. Lifting wolumeryczny polega na wstrzyknięciu w cerę odpowiedniej substancji. Nieco bardziej inwazyjną metodą jest naciąganie skóry przy pomocy skalpela. Trzecia, najmniej inwazyjna, jest ingerencja wykonywana przy pomocy nici liftingujących. 

Efekty tego typu zabiegów utrzymują się do 12 miesięcy. 

Zobacz także: To cięcie odejmie ci 10 lat! Najlepsze fryzury odmładzające

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.