Zamknij

Jak naprawić pokruszony cień do powiek? Poznaj prosty trik składajacy się z 3 kroków

17.05.2021 13:36
cień do powiek
fot. Shutterstock

Twój ulubiony cień do powiek upadł ci na podłogę i się pokruszył? Zamiast go wyrzucać, skorzystaj z praktycznej metody, dzięki której uratujesz kosmetyk. Wykonanie jej zajmie ci dosłownie chwilę.

Widok pokruszonych cieni do powiek może skutecznie popsuć nam nastrój. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym mamy szansę naprawić kolorowy produkt. Wystarczy, że skorzystacie z triku składającego się z 3 kroków. Aby je wykonać, będziecie potrzebować kilku elementów, które najprawdopodobniej macie w swoim domu.

Jak naprawić pokruszony cień do powiek?

Sprawdź, jak krok po kroku naprawić pokruszony cień do powiek. Oto najlepsza metoda, którą warto znać.

Krok 1. Użyj alkoholu

Włóż pokruszony cień do słoiczka i wlej do niego odrobinę alkoholu, np. spirytusu lub perfum. Gdy substancja zostanie całkowicie wchłonięta przez kosmetyk, wymieszaj go za pomocą wykałaczki.

Krok 2. Skorzystaj z chusteczki i szpatułki

Rozłóż na produkcie kawałek chusteczki. Następnie postaraj się go wygładzić, używając do tego np. szpatułki. Dodatkowo możesz wyrównać brzegi kosmetyku cienkim pędzelkiem do makijażu.

Krok 3. Poczekaj kilka godzin

Pozostaw cienie do powiek na kilka godzin. Kiedy alkohol z nich wyparuje, będą gotowe do użycia. Przechowuj je w suchym i bezpiecznym miejscu.

Zobacz także: To największy trend makijażowy 2021 roku. Odświeży skórę i doda jej blasku

Trik na pokruszony cień do powiek

Ta niezawodna metoda pozwoli przywrócić twoim cieniom dawny wygląd. Jak informuje serwis kobieta.wp.pl, alkohol, którego użyjesz do przeprowadzenia tego triku, nie zaszkodzi twojej cerze ani kosmetykowi. Ma on tylko za zadanie na nowo związać strukturę produktu.

Oscary 2021 były specyficzne, ale gwiazdy i tak zadały szyku na czerwonym dywanie. Postawiły na najmodniejsze fryzury i makijaże tego roku.

źródło: kobieta.wp.pl