Zamknij

Jak myć pędzle do makijażu? Oto kilka podstawowych zasad!

15.04.2019 15:32
Pędzle do makijażu
fot. Shutterstock

Jak myć pędzle do makijażu? To z pozoru proste pytanie może wielu z nas sprawić spory problem. Zanim zaczniesz je czyścić, upewnij się, że zastosusjesz w tym celu odpowiednią metodę. W innym wypadku możesz nieodwracalnie je zniszczyć. Podpowiemy ci, jak myć pędzle do makijażu krok po kroku.

Zastanawiasz się, jak myć pędzle do makijażu, aby usunąć z nich brud, ale jednocześnie mieć pewność, że nie zostaną zniszczone? Pamiętaj, że jeśli nie będziesz regularnie myć pędzli do makijażu, narazisz swoją cerę na wypryski, trądzik, zmiany skórne, zatkane pory i infekcje bakteryjne. Sprawdź, jak je czyścić we właściwy sposób.

Jak czyścić pędzle - przygotowanie

Nie wiesz, jak myć pędzle? Wiele z nas robi to nieodpowiednio, stosując jedynie wodę, a następnie susząc np. za pomocą ręcznika. To zdecydowanie nie wystarcza, by całkowicie pozbyć się brudu z pędzli do makijażu.

Wszelkie bakterie, kurz i inne zanieczyszczenia znajdujące się na włosiu mają dostęp do naszej skóry, przez co pojawiają się na niej niedoskonałości.

Do mycia pędzli będzie ci potrzebny odpowiedni specyfik. Do wyboru mamy kilka możliwości do których zaliczamy m.in.:

  • płyn micelarny,
  • szampon dla niemowląt,
  • olejek pielęgnujący,
  • szare mydło,
  • szampon dla dzieci (lub inny o prostym składzie),
  • mydło antybakteryjne.

Jak czyścić pędzle krok po kroku?

Wszystkie pędzle niezależnie od rodzaju i wielkości należy myć w ten sam sposób. Podczas mycia pędzli staraj się nie pocierać, nie wyciskać i nie wyżymać ich, tylko delikatnie przemywać. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nie zmienimy kształtu włosia.

Na początku wlej do szklanki lub miski jeden z wybranych produktów do mycia w takiej ilości, by z łatwością zanurzyć włosie pędzla. Następnie odczekaj 15-30 minut, na koniec wyjmij pędzel i . Nie susz pędzli na kaloryferze, pod gorącym podmuchem powietrza i na słońcu. Nie pocieraj ręcznikiem i nie wyżymaj

Na rynku dostępne są też środki do dezynfekcji w sprayu. Są one proste w użyciu i dają natychmiastowy efekt.

Połóż pędzle na płaskiej powierzchni, np. na stole w taki sposób, by włosie znajdowało się tuż poza brzegiem stołu i poczekaj aż samo wyschnie.

Sprawdź też, jak stosować gąbkę do makijażu.

Jak czyścić pędzle - zasady higieny

Pamiętaj, że po każdym zastosowaniu pędzli do podkładu, korektora i pomadki należy je umyć w powyżej opisany sposób. Zaś pędzle do produktów sypkich (różu, cieni) wystarczy myć co 2-3 tygodnie. Dzięki regularnemu myciu, pędzle posłużą nam na dłużej.

Zagłosuj

Jak często w trakcie dnia oczyszczasz twarz?

Liczba głosów:

Jak dbasz o swoją cerę? Nawet nie wiesz, że możesz popełniać takie błędy! Zobacz, jakie z nich kobiety popełniają najczęściej.