Zamknij

Chcesz dobrze wytuszować rzęsy? Koniecznie wypróbuj ten trik makijażowy

10.11.2021 14:15

Malowanie rzęs mascarą to jeden z najtrudniejszych elementów makijażu. Istnieje jednak pewien trik, który znacznie wam to ułatwi.

Jak dobrze wytuszować rzęsy? Wypróbuj ten trik makijażowy
fot. Shutterstock

Tusz do rzęs to jeden z najpopularniejszych produktów do makijażu. Niemal każda kobieta ma go w swojej kosmetyczce. Może on rewelacyjnie podkręcić włoski i jednocześnie otworzyć oko, nadając naszemu spojrzeniu głębi. Wystarczy wiedzieć, jak dobrze wytuszować rzęsy. Wiele z nas popełnia bowiem makijażowe błędy, które sprawiają, że włoski są posklejane, a kosmetyk kruszy nam się na policzki. Istnieje jednak prosty trik, który może pomóc nam poprawnie wykonać ten element make-upu. Zobaczcie, co zrobić, żeby dobrze wytuszować rzęsy. 

Zobacz także: Zabrudziłaś skórę tuszem do rzęs i chcesz ją wyczyścić? Możliwe, że robisz to źle

Jak dobrze wytuszować rzęsy? Wypróbuj ten trik makijażowy

Podstawą makijażu są oczywiście dobrze dobrane kosmetyki. Jednak niezależnie od tego, czy wybierzesz domowy tusz do rzęs, czy może sięgniesz po produkt z drogerii, musisz wiedzieć, co zrobić, żeby nie popełnić wpadki podczas malowania.

Portal kobieta.onet.pl podał trik, który może ułatwić nam odpowiednie tuszowanie rzęs. Najlepiej podzielić włoski na trzy części.

  1. Wewnętrzną część przy kąciku oka malujemy, przesuwając szczoteczką w kierunku nosa.
  2. Rzęsy, które znajdują się w środku, malujemy, prowadząc szczoteczkę do przodu.
  3. Malując zewnętrzną część rzęs, kierujemy szczoteczkę w stronę skroni. 

Warto też pamiętać o odpowiednim nakładaniu kosmetyku. W przypadku cienkich rzęs lepiej malować włoski od połowy do góry, a dopiero potem pokryć całość. Natomiast przy grubych i gęstych rzęsach powinno się zacząć od samej nasady. 

Zobacz także: Chcesz uratować zaschnięty tusz do rzęs? Wypróbuj ten prosty trik

Sposoby na piękne rzęsy

Ten trik to jeden z wielu sposobów na to, jak poprawnie tuszować rzęsy. Warto pamiętać o jeszcze kilku zasadach. Jedną z najważniejszych jest użycie zalotki do rzęs tuż przed nałożeniem tuszu. Dzięki temu nasze włoski będą rewelacyjnie podkręcone. 

Pamiętajcie też, że dobór mascary to nie wszystko. Należy sprawdzić również, jaka szczoteczka znajduje się w danym produkcie. To bowiem od niej zależy, czy nasze rzęsy będą wydłużone, podkręcone czy pogrubione. 

Zobacz także: Nie masz zalotki, a chcesz podkręcić swoje rzęsy? Możesz skorzystać z... łyżeczki

loader
Gwiazdy bez makijażu. Te panie nie boją się pokazać w naturalnym wydaniu
15 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News

Źródło: kobieta.onet.pl