Zamknij

Jak dobrać podkład do twarzy? Każda kobieta powinna odpowiedzieć sobie na dwa pytania

25.11.2021 12:08
Jak dobrać podkład do twarzy? Każda kobieta powinna odpowiedzieć sobie na dwa pytania
fot. SHUTTERSTOCK

Dobranie odpowiedniego podkładu do twarzy to nie lada wyzwanie. Jeśli jednak zastosujemy się do pewnych wskazówek, proces ten będzie znacznie łatwiejszy. Sprawdź, na jakie pytania warto odpowiedzieć sobie przed zakupem fluidu.

Podkład to dla wielu kobiet nieodłączny element makijażu, zarówno tego codziennego, jak i wieczorowego. Nie ma się zresztą co dziwić, bo fluid pełni szereg ważnych funkcji. Kamufluje niedoskonałości, wyrównuje koloryt cery, a nierzadko również zapewnia matowe wykończenie lub - wręcz przeciwnie - dodaje skórze blasku. Niezwykle istotny zatem jest wybór odpowiedniego produktu. Jeśli będzie niedopasowany do naszych potrzeb, sprawi, że będziemy po prostu źle wyglądać. 

Zobacz także: Harry Styles debiutuje w nowej branży. Wokalista założył własną markę kosmetyczną

Z trudności, jakie towarzyszą klientowi przy wyborze podkładu, doskonale zdaje sobie sprawę makijażystka Marta Gąska. Kilka dni temu specjalistka od make-upu opowiedziała w programie śniadaniowym "Dzień Dobry TVN" , jak poprawnie dobrać podkład do twarzy.

Jak dobrać podkład do twarzy? Każda kobieta powinna odpowiedzieć sobie na dwa pytania

Makijażystka radzi, aby przed zakupem podkładu, odpowiedzieć sobie na dwa pytania. Po pierwsze - jaka jest moja cera? Po drugie - jak chcemy wyglądać i jakich efektów oczekujemy od kosmetyku?

Marta Gąska w "Dzień Dobry TVN" tłumaczyła, że osoby, które mają suchą skórę, powinny wybierać tylko lekkie i nawilżające podkłady. Z kolei niedoskonałości powinni zakrywać jedynie miejscowo za pomocą korektora.

Zobacz także: Tiktokerka podpowiada, jak nakładać korektor do twarzy. Nie wszyscy robią to poprawnie

Natomiast kobiety z cerą mieszaną i tłustą, zdaniem makijażystki, mogą sobie pozwolić na kryjące fluidy. Mimo wszystko Gąska radzi, aby na co dzień używać lekkich podkładów, a z cięższych korzystać jedynie od czasu do czasu podczas większych wyjść.

Makijażystka radzi, jak dobrać odpowiedni podkład

Marta Gąska w śniadaniówce tłumaczyła również, że wiele zależy od sposobu nakładania podkładu na twarz. Kosmetyk można aplikować na skórę za pomocą palców, pędzla lub gąbeczki. To właśnie ta ostatnia metoda, według makijażystki, jest najskuteczniejsza, ponieważ dzięki niej można łatwo "wklepać" fluid. Dodatkowo jest to najoszczędniejszy sposób, bo zużywa się najmniej kosmetyku.

Na koniec specjalistka od make-upu powiedziała, że każda kobieta po nałożeniu podkładu powinna zaaplikować puder - najlepiej sypki. W przeciwnym wypadku fluid może szybko się zetrzeć. 

Zobacz także: Jak dobrać podkład do cery trądzikowej? Zdradzamy sprawdzone triki

Gwiazdy bez makijażu. Te panie nie boją się pokazać w naturalnym wydaniu
15 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News

RadioZET.pl/dziendobry.tvn.pl