Zamknij

Ile Polki rocznie wydają na kosmetyki do makijażu? Ta kwota jest zawrotna

05.02.2021 10:36
Kobieta kupuje kosmetyki w drogerii
fot. Shutterstock

Kosmetyki do najtańszych nie należą, ale jak bez nich żyć? Wiemy, ile pieniędzy każdego roku Polki wydają na produkty do makijażu.

Wiele kobiet nie wyobraża sobie dnia bez makijażu. Dlatego też w dużych ilościach kupujemy kosmetyki, które mogą nam zapewnić rewelacyjny wygląd na co dzień. W przypadku tego typu produktów stawiamy przede wszystkim na jakość, w związku z czym ich cena wzrasta. Niektórzy próbują dokładnie wyliczyć, ile kobiety wydają na kosmetyki. Jak można się spodziewać, są to naprawdę zawrotne kwoty, zwłaszcza w skali roku. Zobaczcie sami, ile pieniędzy ubywa z naszych portfeli wraz z nowymi podkładami i pomadkami.

Zobacz także: Te kosmetyki Polki kupowały najchętniej w 2020 roku. Królują w całej Europie

Ile Polki wydają na kosmetyki do makijażu? Roczna kwota jest zawrotna

Badania przeprowadzone na zlecenie serwisu "Picodi" wykazały, jakie są upodobania kosmetyczne kobiet w poszczególnych krajach Europy. Na podstawie wyników możemy dowiedzieć się również, ile panie wydają na produkty do makijażu. W badaniu zostały uwzględnione także dane z Polski. 

Okazuje się, że zaledwie 8% Polek w ogóle się nie maluje. Reszta robi to sporadycznie lub nawet każdego dnia. Nic więc dziwnego, że dość często kupujemy kosmetyki. 

Przeciętna Polka w swojej kosmetyczce ma około 28 produktów. Aż 57% ankietowanych wskazuje, że często kupuje kosmetyki w promocji, nie zważając na to, czy są im aktualnie potrzebne. 

Większość z nas, podejmując decyzję o zakupie danego produktu, patrzy na jego cenę. Pomimo tego w drogeriach zostawiamy naprawdę zawrotne kwoty. Okazuje się, że przeciętna Polka rocznie wydaje na kosmetyki około 1414 zł. 

Ta suma sprawia, że w wydatkach na kosmetyki przewyższamy Hiszpanki, Włoszki, a nawet Niemki. 

Na jakie produkty konkretnie wydajemy tyle pieniędzy?

Zobacz także: Zaskakujące trendy w makijażu na 2021 rok. Gotyckie brwi to dopiero początek

Jakie kosmetyki Polki kupują najchętniej?

Badania wykazały także, jakie produkty do makijażu cieszą się największym zainteresowaniem Polek.

W naszych kosmetyczkach na pierwszym miejscu znajduje się tusz do rzęs. Posiada go aż 90% ankietowanych. Na drugim miejscu znalazł się podkład, bez którego makijażu nie wyobraża sobie 74% kobiet. Na podium uplasował się także klasyczny puder. Korzysta z niego 64% pań. 

Wśród popularnych kosmetyków wskazane zostały także korektor (59%) oraz rozświetlacz (55%). 

Zobacz także: Ten trik makijażowy zapewni ci błyskawiczny efekt liftingu. Wystarczy jeden kosmetyk

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia. 

Stylzycia.radiozet.pl/Fakt.pl