Zamknij

Gdzie nakładać róż? Poznaj zasady makijażystek

18.04.2019 15:56
Róż do policzków
fot. Shutterstock

Planujesz zrobić sobie profesjonalny makijaż i zastanawiasz się, gdzie nakładać róż? Kosmetyk ten może idealnie podkreślić nasze kości policzkowe pod warunkiem, że naniesiemy go we właściwy sposób i w odpowiednie miejsce. Poza różem potrzebny ci będzie pędzel do makijażu. Z naszego artykułu dowiesz się, gdzie nakładać róż.

Chcesz zrobić pełny makeup, ale nie wiesz, gdzie nakładać róż? Do wyboru mamy kilka możliwości, które zapewnią ci różne rezultaty. Wybierz tę metodę, która zapewni ci wymarzony efekt. Aplikacja produktu nie jest skomplikowana, jednak im większą będziesz mieć wprawę, tym lepszy efekt osiągniesz. Poznaj szczegóły.

Róż do policzków - jaki wybrać?

Róż do policzków zapewni ci młodzieńczy look, podkreśli kości policzkowe i kształt twarzy, a nawet optycznie ją wyszczupli. Metodę nakładania różu powinnaś dostosować do tego, jaki efekt chcesz osiągnąć.

Niewłaściwe nałożenie kosmetyku może jednak wywołać więcej szkód niż pożytku. Jeśli nałożysz nadmiar produktu, możesz optycznie się postarzyć lub osiągnąć nienaturalny lub wręcz karykaturalny efekt. Aby uniknąć makijażowej wpadki, sprawdź, gdzie nakładać róż.

Zanim jednak przejdziemy do części głównej, polecamy zapoznać się z instrukcją dopierania właściwego koloru różu do naszej karnacji.

Obecnie do wyboru mamy róże w kremie/musie, w kamieniu, w kulkach lub sypkie. Każdy z nich inaczej nakłada się na policzki i każdy może dawać inny efekt. Jeśli masz cerę suchą, decyduj się na róże w kremie lub w musie, a jeżeli masz cerę tłustą, wybieraj róże w kamieniu, w kulkach lub w formie sypkiej.

Do wyboru mamy 3 odcienie różu:

  • pomarańczowawe,
  • różowawe,
  • brązowawe.

Pierwsze powinny wybierać te z was, które mają chłodny typ urody. Różowawe są polecane osobom mającym jasną cerę, zaś brązowawe kobietom o cerze oliwkowej.

Gdzie nakładać róż?

Masz już róż, ale to nie wszystko, co będzie ci potrzebne. Nie zapominaj, że ogromną rolę w tworzeniu makeup'u odgrywają pędzle do makijażu. W tym przypadku potrzebny ci będzie skośny pędzel do różu do policzków, który ułatwi ci modelowanie twarzy.

Jeżeli chcesz wysmuklić twarz, nałóż róż pociągłym ruchem tuż pod kością policzkową po skosie (od dołu do góry). W tym przypadku polecamy róże w odcieniach pomarańczowawych (np. brzoskwiniowy, koralowy).

Zgodnie z kolejną metodą możesz nałożyć róż w centralnej części policzków. Podczas nakładania produktu warto się uśmiechnąć. Dzięki temu znajdziesz odpowiedni punkt, w którym go zaaplikujesz.
Jednym z najczęstszych błędów, które popełniamy w czasie robienia makijażu, jest aplikowanie kosmetyku zbyt nisko, za blisko ust lub nakładamy zbyt dużą ilość różu, przez co twarz wygląda nienaturalnie.

Zagłosuj

Lubisz mocny makijaż?

Liczba głosów: