Zamknij

Floating eyeliner to nowy trend w makijażu. Jest zmysłowy i bardzo prosty do zrobienia

15.01.2021 10:08
Floating eyeliner to nowy trend w makijażu. Jest zmysłowy i bardzo prosty do zrobienia
fot. SHUTTERSTOCK

Kreski na oku wykonywane eylinerem cieszą się ogromnym zainteresowaniem i niesłabnącą popularnością. I choć klasyczna kreska pewnie nigdy nie wyjdzie z mody, to co jakiś czas pojawiają się kolejne trendy. Ostatnio głośno zrobiło się o floating eyeliner, który niewątpliwie "podkręca" cały makijaż.

Floating eyeliner to nowy trend w makijażu, który podbija Instagram. Nic dziwnego, jest prosty do wykonania, dlatego mogą go zrobić także osoby bez większych zdolności manualnych oraz nieoczywisty i intrygujący, co "podkręci" cały makijaż.

Trendy makijaż 2021: floating eyeliner podbija Instagram

Odpowiadając na pytanie, czym jest floating eyeliner, warto najpierw zagłębić się w jego nazwę. Słowo "floating" z angielskiego można tłumaczyć jako "ruchomy", "dryfujący", "unoszący się". Można zatem powiedzieć, że jest to "pływająca kreska". 

Niewątpliwą zaletą floating eyeliner jest to, że można go wykonać na kilka sposobów. W każdym z nich jednak kreskę należy namalować w miejscu załamania powieki. Niektórzy decydują się zostawić taki makijaż, a inni dorysowują dodatkowo klasyczną kreskę, a następnie łączą obie. Osoby, które mają większe zdolności manualne, czasem jeszcze nakładają cienie na oczy, które później blendują.

To, jaki wybierzemy sposób, zależy jedynie od nas samych. Metodą prób i błędów można sprawdzić, który makijaż najbardziej nam pasuje.

Jak widać na powyższych zdjęciach, floating eyeliner można wykonać w przeróżnych wersjach kolorystycznych. Nie trzeba zatem ograniczać się jedynie do czarnego koloru. 

Jak wykonać floating eyeliner krok po kroku

Na początku należy nałożyć na powieki podkład lub korektor. Wyrówna to nasz kolor skóry i scali późniejszy makijaż. Kolejnym krokiem jest zrobienie kresek. Dobrze zacząć je malować od strony wewnętrznego kącika oka. Kreska powinna znajdować się w okolicy załamania powieki. Ważne, żeby była ona w miarę równa - jeśli, zbliżając się w stronę zewnętrznego kącika oka zbyt ją obniżymy, otrzymamy efekt opadającej powieki. Dlatego tak ważne jest jej właściwe wyprofilowanie.

Makijaż ten - jak sama nazwa wskazuje - zrobić można za pomocą eyelinera, ale również przy pomocy kredki lub cieni do powiek. 

W serwisie YouTube można znaleźć także wiele tutoriali, w którym vlogerki pokazują, jak krok po kroku wykonać ten intrygujący makijaż. 

Te błędy w pielęgnacji popełniamy najczęściej. Zobacz, czego się wystrzegać!

RadioZET.pl