Zamknij

Dzięki tym sposobom, nasze brwi zawsze będą wyglądać fantastycznie

Martyna Kraus
12.07.2016 10:22
Cara Delevingne
fot. East News

Brwi tworzą ramy twarzy, więc warto zadbać nie tylko o ich kształt, ale też kolor i stylizację. 

W latach dziewięćdziesiątych i na początku dwutysięcznych modne były super cienkie brwi. Wyskubując włoski i zostawiając milimetrowe kreski myślałyśmy, że doda to nam urody. Teraz cienkie brwi uznawane są za błąd makijażowy, który szczególnie się tępić. Jeśli nasze brwi wciąż żyją w epoce nastoletniej Britney Spears i Christiny Aguilery, czas je zapuścić, a następnie okiełznać. Jeżeli jednak nie popełniłyśmy zbrodni na brwiach łatwiej nam będzie sprawić, by dobrze wyglądały. Wystarczy wtedy fachowo podejść do tematu ich stylizacji i zaopatrzyć się w narzędzia pomagające nabrać im odpowiednich kształtów.

Wiele z nas traktuje brwi po macoszemu. W końcu to tylko kilka włosów, którym i tak nie nadajemy jakiegoś szczególnego koloru, zawsze wyglądają tak samo i nie wymagają poświęcania zbyt dużej uwagi. To błędne myślenie, które negatywnie wpływa na wizerunek.
 Brak brwi lub zbyt jasne włoski pozostawiają twarz bez wyrazu, a źle dobrany kształt optycznie dodaje kilogramów. Niejedna z nas na pewno widziała też brwi nadmiernie opadające, które dają mylne wrażenie smutnej twarzy, albo te o zbyt ostrym i uniesionym łuku – wtedy wyglądamy na poważnie zdenerwowane, czy maksymalnie uniesione, dające wrażenie zdziwionej twarzy.

Akcesoria do brwi

Istnieje kilka technik nadawania odpowiedniego kształtu brwiom. Można pobawić się w geometrię i za pomocą długich patyczków wyznaczać kąty, które pokażą nam granice brwi. I tak przykładając długą wykałaczkę bądź pędzelek prostopadle od skrzydełka nosa do wewnętrznej granicy brwi określimy jej początek (możemy zaznaczyć go kredką do oczu), a następnie od skrzydełka nosa w kierunku do kącika oka – wyznaczamy zewnętrzną granicę brwi. Tę również zaznaczmy kreską. Teraz czas na załamanie łuku - jeżeli nasze brwi mają go posiadać, należy przyłożyć pędzelek do punktu, który jest końcem zewnętrznej linii tęczówki oka. W tym miejscu nasz łuk powinien być najwyższy.

Lily Collins
fot. East News

Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie z wytyczaniem granic brwi, możemy użyć specjalnych szablonów. Są do kupienia w każdej drogerii, a w zestawie znajdziemy co najmniej trzy kształty do dopasowania. W sieci również można znaleźć szablony do wydrukowania, tyle tylko, że te należy jeszcze precyzyjnie wyciąć. Wybieramy ten, który jest najbardziej zbliżony do obecnego kształtu naszych brwi, bądź takiego, który chcemy uzyskać. Przykładamy go do łuku i wypełniamy cieniem o wiele ciemniejszym od naszych naturalnych brwi. Odkładamy szablon i sprawdzamy, czy odrysowanie wyszło tak, jak tego chcieliśmy i czy dobrze czujemy się w tym kształcie. Jeśli nie, poprawiamy, albo wybieramy inny szablon i znowu odrysowujemy. Dopiero, gdy uzyskamy pożądany kształt, bierzemy ostrą pęsetę o ściętej końcówce i wyrywamy niepomalowane włoski.

Stylizacja brwi

Kiedy pozbyłyśmy się już niechcianych włosków i nadałyśmy brwiom mniej więcej pożądany kształt, czas zatroszczyć się o gęstość i wyrównanie ewentualnych błędów. Tu mamy bardzo duże pole manewru, ponieważ kosmetyków kolorowych do brwi jest naprawdę wiele. Możemy wybierać spośród produktów tradycyjnych jak kredki, bardziej pudrowych, czyli cieni do brwi, tych o stałej konsystencji, czy kosmetyków w formie żelu i maskary do brwi. Czym się różnią i jak ich używać?

Dobra kredka do brwi powinna być dosyć twarda, chodzi o to, byśmy za jej pomocą mogły imitować naturalne włoski. Nie rysujemy więc kredką jednej, ciągłej linii, a delikatne cienkie kreski, które będą wyglądały jak nasze naturalne brwi. Dodatkowym wyznacznikiem jakości kredki będzie jej trwałość. Nie powinna zbyt szybko się rozmazywać. Taką kredką łatwiej będzie nam wypełnić braki i przerwy między włoskami.

Większość marek kosmetycznych proponuje cienie do brwi w zestawach. Są to duety bądź tria, w których skład wchodzą cienie i wosk do brwi. Jeżeli w zestawie mamy dwa cienie o różnych kolorach, nie oznacza to, że drugi nam się nie przyda. Dobrze wystylizowane brwi mają różny odcień. Powinny być najciemniejsze w zewnętrznych końcach i jaśniejsze w tych wewnętrznych. Możemy to osiągnąć malując brwi właśnie dwoma cieniami. Następnie nakładamy wosk, który ma ujarzmić włoski sprawiając, że te nie będą wychodziły poza granice łuku, a przy okazji pozbawi brwi efektu pudrowości i przedłuży trwałość makijażu. Do zestawu często dołączane są także akcesoria, które mają nadać brwiom odpowiedni kształt: mała pęseta, pędzelek i szczoteczka. Taka paleta z pewnością sprawdzi się podczas wyjazdów.

Natomiast pomady do brwi swoją konsystencją przypominają żelowe eyelinery w słoiczkach. Są gęste i dosyć zbite, można je nanosić za pomocą ściętego pędzelka. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ich wydajność. Jeden mały słoiczek wystarcza na bardzo długo. Dobrze napigmentowane sprawiają, że produktu nie trzeba dokładać w żadnym miejscu, wystarczy jedno pociągnięcie, by uzyskać pożądany kolor bądź kształt. Są także trwałe, więc od rana do wieczora będziemy cieszyć się ładnymi i okiełznanymi brwiami.

Żele, korektory i utrwalacze

Żele do brwi kupimy w małej tubce, zakończonej wąską szyjką. Niewprawiona ręka będzie musiała trochę poćwiczyć, zanim nauczy się wydobywać odpowiednią ilość produktu. Żel należy wyciskać ostrożnie, by nie nałożyć go zbyt dużo, tak jak w przypadku pomady nakłada się go ściętym pędzelkiem. Jest równie trwały jak ona i dosyć szybko zastyga, więc warto pracować nim sprawnie i szybko. Warto też zaznaczyć, że oba produkty nadadzą naszym brwiom bardziej graficzny i precyzyjny kształt.

Jennifer Connelly
fot. East News

Korektory do krwi to nie są takie korektory jak te, których używa się do makijażu całej twarzy, są to żelowe maskary z małymi grzebykami, często o zaokrąglonych zakończeniach przypominających kulę. Taki kształt ma sprawić, że korektor zostanie nałożony wyłącznie w granicach brwi i nie zabrudzi innych obszarów skóry. Część korektorów dostępnych na rynku, została wzbogacona o odżywki wzmacniające naturalne włoski. Grzebyk w kosmetyku rozczesuje je i rozdziela, a żelowa konsystencja nadaje im odpowiedni kierunek.

Zadaniem utrwalaczy do brwi jest utrzymanie włosków w ryzach przez cały dzień i odżywienie ich. Żele występują najczęściej w opakowaniach podobnych do korektorów, więc wyglądem przypominają maskary. Wygładzają włoski nadając brwiom odpowiedni kształt. Można używać ich samodzielnie, jeśli nasze naturalne łuki są gęste i nie potrzebują dodatkowego podkreślenia, a jedynie zdyscyplinowania. Stosuje się je także jako wykończenie makijażu brwi, po nałożeniu cienia.

Akcesoria do regulacji brwi

Poza szablonami warto zaopatrzyć się w pędzelki do malowania. Do żelu, pomady i cieni przyda się pędzelek ścięty o syntetycznym włosiu. Dzięki jego kształtowi ładnie wyprofilujemy ostre zakończenie brwi oraz wypełnimy ich środek. Jeżeli zależy nam na wyjątkowej precyzji i graficznym wykończeniu, możemy użyć pędzelka do malowania kresek eyelinerem – jest jeszcze dokładniejszy.

Najbardziej klasycznym i tradycyjnym narzędziem do modelowania brwi jest oczywiście pęseta. Nie warto na niej oszczędzać, bo ta lepszej jakości będzie nie tylko wygodniejsza, ale także posłuży nam latami. Powinna mieć ostrą i ściętą końcówkę i dobrze leżeć w dłoni. W ten sposób łatwiej złapiemy włoski, które chcemy usunąć. Narzędzie lubi się tępić, więc warto zainwestować w taką z gumową nakładką chroniącą ostrze.

Natomiast chcąc okiełznać odrastające, zbyt długie włoski, możemy użyć nożyczek do brwi lub specjalnej golarki, włoski przestaną odstawać, a my nie będziemy musiały ani ich poprawiać, ani stosować dodatkowej warstwy utrwalającego żelu. Makijaż brwi nie może także obejść się bez szczoteczki. Jest to akcesorium wielozadaniowe, przed malowaniem rozczesze i rozdzieli włoski, po nałożeniu produktu zbierze jego nadmiar.

Rozpoczynając swoją przygodę z kosmetykami i żelami do brwi warto na początek zaopatrzyć się w podstawowe produkty jak pęseta, grzebyk i kredka. Jeżeli szybko zauważymy, że te produkty nam nie wystarczą, dokupmy inne akcesoria, które sprawią, że nasze spojrzenie nabierze wyrazu, a my będziemy wyglądać na wypoczęte i młodsze.

Irina Shayk
fot. ONS