Zamknij

Doczepiane rzęsy – fakty i mity. Dlaczego warto je założyć?

Paulina Ermel
24.07.2018
Aktualizacja: 21.01.2020 14:51
Sztuczne rzęsy
fot. Shutterstock

Doczepiane rzęsy to idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie mogą cieszyć się własnymi gęstymi rzęsami. Jakie są zalety doczepianych rzęs? I jakie doczepiane rzęsy najlepiej wybrać?

Doczepiane rzęsy to przede wszystkim duża oszczędność czasu i zachwycający efekt. Nie trzeba nakładać maskary, a oko wygląda na otwarte i duże. Doczepiane rzęsy to temat, wokół którego krąży wiele mitów. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę decydując się na nie.

Zobacz także: Masz sztuczne rzęsy i o nie nie dbasz? To może się źle skończyć

Doczepiane rzęsy – o czym należy pamiętać

Doczepiane rzęsy zakłada się szybko i robią piorunujące wrażenie. Jednak samo założenie nie wystarczy. Należy pamiętać o tym, że doczepiane rzęsy trzeba także pielęgnować podczas samego noszenia. Wówczas będą zawsze wyglądały dobrze i będą trzymały się dłużej.

Doczepiane rzęsy – rodzaje

Doczepiać rzęsy można na różne sposoby. Niektórzy decydują się na metody objętościowe, które aplikują profesjonalne kosmetyczki. Wówczas sztuczne rzęsy doklejane są do naszych prawdziwych pojedynczo. W ten sposób można osiągnąć naturalny efekt, który utrzyma się nawet przez 2 tygodnie. Można przedłużać rzęsy i zagęszczać je metodami:

 • rzęsy 1 do 1
 • rzęsy 2D
 • rzęsy 3D
 • inne metody objętościowe – rzęsy 4D czy 5D, które robią niesamowite wrażenie

Inne doczepiane rzęsy występują w kępkach. Kępki rzęs można samodzielnie doklejać w domu. Aplikacja jest prosta, ale żmudna. Efekty jednak wciąż dają satysfakcję, gdyż rzęsy wyglądają równie naturalnie.

Ostatnią z metod są doczepiane rzęsy w postaci pasków rzęs. To jedna z najtańszych i najszybszych metod aplikacji. Niestety nie daje ona tak naturalnych efektów jak te powyższe, ale kobiety wciąż chętnie się na nią decydują. Rzęsy są dłuższe i gęstsze. Do tego nie trzeba ich malować każdego dnia.

Doczepiane rzęsy – zalety

Doczepiane rzęsy mają wiele zalet:

 • oszczędzasz czas, który poświęcałaś na malowanie rzęs tuszem
 • spektakularny efekt
 • szybkie w aplikacji
 • niedrogie

Jak założyć doczepiane rzęsy

Przede wszystkim potrzebujemy pasków rzęs i do tego odpowiedniego kleju do rzęs. Rzęsy moczymy w kleju, nadmiar wycieramy nawet o wierzch dłoni, a następnie dokładamy idealnie do powieki. Po takiej aplikacji warto odczekać z myciem twarzy i rzęs przynajmniej 48h. W innym wypadku rzęsy szybko mogą się odkleić.

Jak pielęgnować doczepiane rzęsy

O doczepiane rzęsy trzeba szczególnie zadbać. Podczas pielęgnacji takich rzęs warto pamiętać o kilku rzeczach:

 • nie wolno narażać rzęs na zbyt długi i intensywny kontakt z wodą
 • trzeba jednak przemywać rzęsy regularnie, aby oczyścić jej z codziennych zabrudzeń
 • istnieją specjalne specyfiki dedykowane właśnie doczepianym rzęsom – są to lekkie pianki, które nie nadwyrężają sztucznych rzęs
 • nie powinno się używać zbyt tłustych kremów do twarzy – szczególnie w okolicach oczu
 • jeżeli do tej pory spałaś na brzuchu, a zdecydowałaś się na doczepiane rzęsy, wypróbuj inną pozycję

Doczepiane rzęsy  - przeciwwskazania

Doczepiane rzęsy to bezpieczna metoda poprawiania urody. Natomiast i w ich przypadku trzeba zachować szczególną ostrożność, jeśli ma się tendencję do alergii. Klej do rzęs może uczulać, z kolei paski rzęs mogą przeszkadzać i powodować dyskomfort. To samo dzieje się w przypadku osób, które cierpią na stany zapalne oka – w tym czasie powinny zrezygnować z tego typu „atrakcji”.

 

Autor: Paulina Ermel