Zamknij

Twój podkład zbiera się w zmarszczkach? Sprawdź, jak możesz temu zaradzić

27.07.2021 12:48
makijaż
fot. Shutterstock

Podkład zbierający się w zmarszczkach powoduje, że nasz makijaż wygląda nieestetycznie. Aby temu zaradzić, warto skorzystać z kilku skutecznych trików. Poznajcie niezawodne metody wizażystek.

Z czasem po nałożeniu makijażu w zmarszczkach mimicznych może zbierać się podkład lub korektor. Przez to załamania na twarzy są jeszcze bardziej widoczne, a make-up wygląda niechlujnie. Jeśli chcesz temu zapobiec, zastosuj proste triki.

Sposób na podkład zbierający się w zmarszczkach

Podkład, który wchodzi w zmarszczki, powoduje, że wyglądamy starzej. Aby cieszyć się idealnie gładką cerą, skorzystajcie z poniższych metod. Oto najlepsze triki na wyeliminowanie tzw. efektu ciastkowania się fluidu.

1. Nawilżanie skóry to podstawa

Szczególnie te z nas, które mają cerę suchą, powinny zadbać o głębokie nawilżenie twarzy przed nałożeniem fluidu. W tym celu należy zaaplikować na oczyszczoną skórę dobrej jakości krem. Produkt ten sprawi, że w podkład nie będzie zbierał się w miejscu bruzd. Zamiast preparatu nawilżającego możemy też skorzystać z bazy silikonowej.

2. Używaj gąbki do nakładania podkładu

Stosuj specjalną gąbkę do aplikacji podkładu. To praktyczne i niedrogie akcesorium pomoże ci w odpowiedni sposób rozprowadzić fluid na twarzy i uniknąć efektu ciastkowania się kosmetyku.

3. Użyj utrwalacza

Aby twój makijaż wyglądał nienagannie od rana do wieczora, używaj mgiełki utrwalającej. Dzięki niej kolorowe kosmetyki nie spłyną z twarzy i podkład nie będzie zbierał się w okolicach zmarszczek.

Zobacz także: Floating eyeliner to nowy trend w makijażu. Jest zmysłowy i bardzo prosty do zrobienia

Ciastkowanie się podkładu - jak temu zaradzić?

Często przyczyną efektu ciastkowania się podkładu jest stosowanie zbyt "ciężkich" produktów. Zamiast nich stawiaj na kosmetyki o lekkiej konsystencji. Aby uniknąć zbierającego się fluidu w zmarszczkach, na gotowy make-up nałóż odrobinę sypkiego pudru.

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.