Zamknij

Jak działają bibułki matujące? Można je zrobić w domu!

18.02.2019 11:41
Kobieta trzyma w ręki bibułkę matującą
fot. Shutterstock

Bibułki matujące cieszą się coraz większym zainteresowaniem kobiet. Mają szereg świetnych właściwości i można je zrobić samodzielnie w domu. Jak używać bibułek matujących? Komu są polecane? Zebraliśmy najważniejsze informacje.

Bibułki matujące służą przede wszystkim eliminowaniu nadmiaru sebum. Powinny je używać osoby, których skóra ma tendencję do przetłuszczania się. Dzięki bibułkom matującym sprawiają, że wygląda ona promiennie, świeżo i się tak nie świeci. Jak działają bibułki matujące i czy to prawda, że można je zrobić samodzielnie w domu? Zobaczcie.

Bibułki matujące - jak działają

Bibułki matujące mają na celu ściągnąć nadmiar sebum z twarzy. Dzięki regularnemu stosowaniu bibułek matujących, skóra wygląda czysto, świeżo, promiennie i się tak nie świeci. Co najważniejsze, bibułki matujące możemy stosować bez obaw, że naruszymy wykonany przez nas wcześniej makijaż. Możemy poprawić wygląd cery bez konieczności zmywania, a następnie nakładania nowej warstwy makijażu.

Właściwości bibułek matujących

Bibułki matujące mają szereg właściwości, z których powinniśmy korzystać na co dzień:

  • pochłaniają nadmiar sebum - szczególnie ze strefy T na twarzy
  • matowią skórę i sprawiają, że wygląda ona świeżo i promiennie przez cały dzień
  • można je stosować przy zrobionym wcześniej makijażu - nie zniszczą go, a odświeżą cerę

Jak używać bibułek matujących

Wystarczy zaopatrzyć się w bibułki matujące w drogerii - albo zrobić je samodzielnie w domu - a następnie przykładać w miejsca, z których chcemy ściągnąć nadmiar sebum i które chcemy zmatowić. Bibułkę przykładamy np. do czoła, lekko dociskamy, odczekujemy kilka sekund i wyrzucamy. W kolejne miejsce aplikujemy nową bibułkę - są to "narzędzia" jednorazowe!

Jak bibułki matujące zrobić w domu

Bibułki matujące możesz też w prosty sposób zrobić w domu! To doskonała wiadomość dla kobiet, które szukają oszczędności albo lubią korzystać z domowych sposobów pielęgnacyjnych.

Potrzebujesz zaledwie kilku przedmiotów, które na pewno znajdziesz w domu: pilnik do paznokci, nożyczki, kartkę papieru, cienkopis, zwykły papier śniadaniowy i czyste pudełeczko - może być po poprzednim kosmetyku, byle było odpowiednio zdezynfekowane.

Najpierw potrzebujemy szablonu, który wytniemy ze sztywnej kartki papieru. Musi on pasować rozmiarem do pudełka, w którym będziemy przechowywać domowe bibułki matujące. Następnie przykładamy szablon do jednego arkusza papieru śniadaniowego - powinien od być tłuszczoodporny, bo tylko taki ściągnie nadmiar sebum ze skóry. Obrysowujemy kształt szablony na papierze śniadaniowym za pomocą pilniczka, a później wycinamy dokładnie czystymi nożyczkami. Powtarzamy czynność, aż otrzymamy pożądaną liczbę domowych bibułek matujących.

Jak widać, domowe przygotowanie bibułek matujących jest bardzo proste, a ich stosowanie może wyłącznie poprawić wygląd oraz kondycję naszej skóry. Warto mieć je w swojej kosmetyczce. Osoby, których skóra lubi się przetłuszczać, ale też takie, które borykają się z wypryskami czy trądzikiem, powinny korzystać z nich regularnie. Bibułki matujące ściągają nadmiar sebum, a tym samym doskonale działają na zatkane pory, wągry i wypryski. Nie niszczą też makijażu, więc spokojnie można używać ich w ciągu dnia i tym samym czuć się po takim krótkim zabiegu komfortowo i przyjemnie. Po użyciu bibułek matujących skóra wygląda świeżo, promiennie i przede wszystkim się nie błyszczy.

Zagłosuj

Lubisz mocny makijaż?

Liczba głosów:

Mężczyźni też mają swoje upodobania co do makijażu. Jakie makijaże u kobiet im się nie podobają? Zobaczcie.