Zamknij

Prawdziwy makijaż w stylu Marilyn Monroe. Zdradzamy tajniki jej piękna

29.12.2020
Aktualizacja: 07.01.2021 21:04
Piękna dziewczyna z kręconymi włosami i ustami pomalowanymi czerwoną szminką
fot. Shutterstock

Makijaż Marilyn Monroe krok po kroku to nie tylko czarna kreska i czerwone usta. Na jej ultrakobiecy look składają się również takie triki jak nietypowe użycie wazeliny i szminka w zaskakującym miejscu. Podpowiadamy, jak wykonać autentyczny makijaż seksbomby wszechczasów.

Podobno jego wykonanie trwało aż trzy godziny, a każdy ruch pędzla był skrupulatnie przemyślany. Makijaż Marilyn Monroe stał jednym z najbardziej rozpoznawalnych w historii wizażu, a jej samej, w połączeniu z niezapomnianymi platynowymi włosami, zapewnił status ikony kultury popularnej. Zobacz, jak przeistoczyć się w symbol seksu w domowym zaciszu w kilku prostych krokach.

Zobacz także: Podkład do cery suchej - który produkt zapewni ci najlepszy efekt?

Makijaż Marilyn Monroe – twarz 

Choć dzisiaj stawiamy na specjalistyczne produkty przygotowujące naszą cerę do warstwy podkładu, pierwszym krokiem w makijażu Marilyn Monroe była… wazelina. Ta gęsta substancja nie tylko nawilżała suchą cerę aktorki, ale także nadawała jej zdrowego blasku również w świetle ostrych świateł na planie filmowym. Postawmy również na średnio kryjący podkład i ograniczmy ilość matującego pudru. Nawilżona, świetlista skóra wydaje się bardziej młodzieńcza, o czym wiedziała również Marilyn.

Konturowanie nie jest wyłącznie domeną dzisiejszych makijażystek, robiono to również w latach 50. Ideałem, do którego dążono, była twarz w kształcie serca – wąska w dolnej części i rozszerzająca ku górze. Warto więc użyć niewielkiej ilości bronzera pod kością jarzmową i wzdłuż żuchwy. Nieodłącznym elementem makijażu w stylu Marilyn Monroe jest również róż nakładany obficie na policzki, powyżej łuku brwiowego oraz na czubek nosa.

Oczy w makijażu Marilyn Monroe - instrukcja krok po kroku 

W porównaniu do dzisiejszych trendów makijaż oka Marilyn Monroe wydaje się minimalistyczny, w istocie jednak wymaga pewnej precyzji działania. Jego istotą jest uzyskanie efektu zalotnie przymrużonych powiek i powłóczystego spojrzenia. Jak to osiągnąć? 

  • Na całą powiekę, aż do brwi, nałóż jasny matowy cień, który otworzy okolice oka. Wewnętrzną część powieki możesz dodatkowo podkreślić połyskującym rozświetlaczem.
  • Załamanie powieki zaznacz subtelnie cieniem do konturowania, nadając oku głębi.
  • Na podkręcone zalotką rzęsy nałóż warstwę tuszu.
  • W celu wykonania kreski na górnej linii rzęs użyj ciemnobrązowej kredki (a nie, jak powszechnie się sądzi, płynnego czarnego eyelinera). Wyciągnij ją poza zewnętrzny kącik i lekko unieś na końcu.
  • Tą samą kredką lub brązowym cieniem wykonaj linię na dolnej powiece, która będzie imitować cień rzucany przez twoje gęste rzęsy. Jej zakończenie skieruj ku dołowi, tworząc tym samym przestrzeń między dolną a górną kreską.
  • Przestrzeń tę wypełnij białą kredką; nałóż ją również na dolnej linii wodnej.
  • Ostatni akcent: za pomocą ciemnego cienia lub czerwonej szminki wykonaj kropkę w możliwie najgłębszym wewnętrznym kąciku – to uwydatni biel oka.

Makijaż Marilyn Monroe - brwi 

Oczywiście, każdy kształt twarzy wymaga innego podejścia do brwi. Jeśli jednak zależy ci na autentycznym makijażu w stylu Marilyn Monroe, powinnaś skupić się na dążeniu do uzyskania wspomnianego już kształtu serca. Brwi powinny być więc stosunkowo wąskie, o wysokim łuku. Dzięki temu górna część twarzy będzie wydawać się szersza, a oczy większe. 

Usta – kwintesencja makijażu w stylu Marilyn Monroe

Nie ma makijażu Marilyn Monroe bez słynnych krwistoczerwonych, pełnych ust. By osiągnąć spektakularny efekt, będziesz musiała włożyć w nie trochę więcej pracy. Najpierw wykonaj obrys ciemnoczerwoną konturówką, skupiając ją szczególnie w zewnętrznych kącikach. Następnie wypełnij go jaśniejszą pomadką o żywszym odcieniu. Szminkę warto nakładać warstwami, odbijając jej nadmiar na chusteczce higienicznej, dzięki czemu przedłużysz trwałość aplikacji.

Aby osiągnąć efekt pełnych soczystych ust - umieść odrobinę białego pudru lub cienia na samym środku dolnej wargi – stworzy to iluzję odbijającego się światła i zapewni optyczne powiększenie. Ostatnim niezbędnym akcentem jest błyszczyk, tworzący połyskliwą taflę i dodający ustom ponętności.

Pozostało tylko dorysowanie kultowego pieprzyka i gotowe! 

Zobacz także: Ten popularny zabieg kosmetyczny wykonujemy w domu. Może zniszczyć naszą cerę