Zamknij

8 najmodniejszych makijaży na wiosnę. Propozycje z pokazów

01.04.2016 07:52
8 najmodniejszych makijaży
fot. East News

W tym sezonie wiosennym stawiamy na gładką cerę z silnym akcentem. To od nas zależy, czy chcemy podkreślić oczy, usta czy brwi. 

Z nadejściem wiosny zmieniamy nie tylko konsystencję kosmetyków, ale także paletę kolorów. Makijażyści na ten sezon mają prosty sposób - należy postawić na makijaż, którego niemal nie widać lub zaszaleć z akcentem w intensywnym kolorze.  

Wiosenny makijaż

Bez względu na to, czy chcemy podkreślić oczy czy też usta, powinniśmy najwięcej uwagi poświęcić cerze. Możemy ją rozświetlić, albo przypudrować - nasz wybór powinien być podyktowany kondycją skóry. Kolor pomadki lub cieni do powiek oczywiście zależy od okazji. Jeżeli idziemy do pracy, możemy postawić na koralowe, lekko matowe usta; na wieczór będą pasować ciemnoczerwone, niemal czarne. 

Oczy możemy podkreślić zawsze modną kreską, która w tym sezonie jest prosta i zdecydowanie wychodzi poza kontur oka. Chcąc ożywić spojrzenie, sięgnijmy po metaliczne cienie, a nawet żel do brwi w intensywnym kolorze. Barwy cieni do powiek w tym sezonie powinny być w odcieniach niebieskiego. Aplikujemy je na całą powierzchnię powieki i rozcieramy krawędzie. 

Niebawem okaże się, który trend wziął górę. Zawsze jednak powinniśmy pamiętać, że propozycje z pokazów mody lepiej interpretować na swój sposób, niż dosłownie się do nich stosować.