Ta fryzura to hit sezonu. Czym jest box bob?

30.01.2023 09:36

Box bob znów powraca w wielkim stylu. Sprawdź, co wyróżnia jedną z najmodniejszych fryzur tego sezonu.

bob pudełkowy
fot. Shutterstock

Wszystko wskazuje na to, że ulubiona fryzura redaktorki naczelnej amerykańskiego "Vogue" Anny Wintour naprawdę namiesza w salonach fryzjerskich w tym roku. Bob box to geometryczne strzyżenie, które na pierwszy rzut oka wygląda tak, jakby było robione od linijki. W tej odmianie boba kluczowe jest to, aby uzyskać krótkie, równe cięcie włosów bez dodatkowego cieniowania.

Box bob to modne cięcie 2023 roku

W tym sezonie warto pójść na całość i zdecydować się odważne cięcie. Tzw. bob pudełkowy sprawdzi się w tym sezonie idealnie. Taka fryzura dodaje włosom lekkości oraz wizualnie zwiększa ich objętość. Dobrze wygląda niezależnie od rodzaju i kondycji pasm. Chętnie wybierają go zarówno posiadaczki lekko falowanych, jak i prostych włosów.

Wiele kobiet wybiera strzyżenie do linii żuchwy, chociaż dopuszczalne są również inne, odrobinę dłuższe lub krótsze warianty. W przypadku tej fryzury najlepiej postawić na symetryczny przedziałek. Jeżeli masz pociągłą twarz, możesz dodatkowo zaszaleć i zdecydować się na równą grzywkę.

 
 

Zobacz także: Jak przedłużyć trwałość koloru włosów? Wystarczy unikać tych 4 błędów 

Dla kogo bob pudełkowy?

Box bob to idealny wybór dla osób, które lubią wyróżniać się z tłumu. Z pewnością docenią go również ci, którzy nie lubią poświęcać wielu godzin na układanie włosów. Taka fryzura nie wymaga specjalnej stylizacji nawet o poranku. Dla lepszego efektu możesz wygładzić wszystkie pasma z wykorzystaniem prostownicy lub dodatkowo ja nabłyszczyć za pomocą specjalnego serum. Cięcie w takim stylu dobrze wygląda w duecie z odważnym kolorem. W tym przypadku warto pomyśleć o przefarbowaniu włosów na jakiś wyrazisty odcień.

Zobacz także: Te błędy popełniamy często przy nakładaniu odżywki do włosów. Lepiej ich unikać

loader