Zamknij

Ekspertka ostrzega przed takim suszeniem włosów. To może im szkodzić

25.01.2023 14:42

Jak suszyć włosy, aby zawsze były gładkie i lśniące? Okazuje się, że często robimy to źle. Stylistka podpowiada, jakich błędów się wystrzegać.

Suszenie włosów
fot. Shutterstock

Suszenie włosów na pierwszy rzut oka wydaje się banalną czynnością. Okazuje się jednak, że wiele osób często robi to nieprawidłowo. Popularna stylistka fryzur wskazała kilka powszechnych błędów, jakie zdarza nam się popełniać podczas korzystania z suszarki do włosów. Stosując się do jej rad, możemy wreszcie zrobić porządek z naszą fryzurą.

Nie susz włosów w ten sposób

To, w jaki sposób suszymy włosy, w znacznym stopniu wpływa na ich wygląd. Jeżeli po użyciu suszarki twoja fryzura jest daleka od ideału, być może popełniasz jeden z częstych błędów. Goga jest doświadczoną stylistką fryzur i swoją wiedzą na temat pielęgnacji włosów dzieli się w mediach społecznościowych. Prowadzi na TikToku profil o nazwie @yourbesthair, na którym publikuje wiele przydatnych wskazówek, które mogą nam ułatwić codzienne dbanie o fryzurę. Na jednym ze swoim nagrań podpowiedziała, czego lepiej unikać podczas suszenia włosów.

Dość często popełnianym błędem jest rezygnacja z nakładania odżywki czy innych kosmetyków pielęgnacyjnych. Ważne jest również stosowanie specjalnej nakładki na suszarkę, o czym jednak wiele osób zapomina. Goga wskazała jeszcze dwa inne szkodliwe nawyki. Jeden z nich to suszenie naraz wszystkich włosów. Zdaniem ekspertki lepiej podzielić je wcześniej na kilka mniejszych pasm. Według specjalistki błędem jest również rozpoczynanie suszenia, gdy włosy są jeszcze zbyt mokre.

Zobacz także: Jak przedłużyć trwałość koloru włosów? Wystarczy unikać tych 4 błędów

O czym jeszcze pamiętać podczas suszenia włosów?

Po umyciu głowy najlepiej delikatnie owinąć włosy ręcznikiem, aby mogły nieco przeschnąć. Podczas suszenia pamiętaj o tym, aby zawsze robić to w jednym kierunku - od nasady aż po końce, dzięki czemu unikniesz splątania pasm. Ponadto urządzenie należy trzymać w odpowiedniej odległości od głowy, aby nie doprowadzić do zniszczenia struktury włosów i przypalenia końcówek.

Zobacz także: Ta domowa płukanka wzmocni twoje włosy. Zrobisz ją z żurawiny

loader