Zamknij

Oliwa z oliwek na włosy. Tak przygotowany domowy kompres nawilży i odżywi pasma

22.11.2021 15:42
pielęgnacja wlosow oliwa
fot. Shutterstock

Słabe włosy to problem, z którym zmaga się wiele osób. Sprawdźcie, czy znaliście prosty trik z oliwą z oliwek na poprawę wyglądu pasm.

Jeśli masz suche włosy, koniecznie wypróbuj domowy kompres z oliwy z oliwek na zniszczone kosmyki. Okazuje się, że ten kosmetyk szybko przywróci im elastyczność oraz poprawi wygląd. Oliwa z oliwek wykazuje właściwości nawilżające oraz zmiękczające, dlatego warto wykorzystywać ją w codziennej pielęgnacji.

Zobacz także: Jak unieść włosy od nasady? Znamy sprawdzone triki

Kompres z oliwy z oliwek na włosy - wykonanie krok po kroku

Oliwa z oliwek znana jest ze swoich drogocennych właściwości, dlatego warto wprowadzić ją do codziennej pielęgnacji skóry oraz włosów. Kompres z oliwy zalecany jest do włosów suchych oraz zniszczonych, jednak nawet jeśli nasze pasma takie nie są, warto zadbać o nie i co jakiś czas wykonywać taką pielęgnację.

Wykonanie kompresu z oliwy z oliwek jest dziecinnie proste. Wystarczy tylko lekko podgrzać 200 ml oliwy z dodatkiem soku z jednej cytryny. Przygotowaną mieszankę trzeba nałożyć na włosy i ciasno owinąć folią spożywczą, a następnie ręcznikiem. Po upływie 25 minut należy obficie spłukać ciepłą wodą.

Oliwa z oliwek na rozdwojone końce włosów - prosty przepis

Oliwę z oliwek można również wykorzystać, kiedy końce włosów się rozdwajają. Wystarczy podgrzać oliwę, a następnie nałożyć ją na dolne pasma na około 30 minut - po tym czasie umyć włosy szamponem. Zabieg powinien być powtarzany codziennie, do momentu aż zauważymy poprawę.

Zobacz także: Ta maska uratuje nawet bardzo zniszczone włosy. Kupisz ją za mniej niż 10 zł