Zamknij

Obcięła córce włosy na krótko, żeby ich nie czesać. "Krzyczała, płakała, zgrzytała zębami"

01.12.2022 09:51

Tiktokerka podpisująca się nickiem mommacusses ma kontrowersyjny sposób na rozwiązywanie problemów z córką. Niedawno opowiedziała o sytuacji, w której mógłby się znaleźć niejeden rodzic.

TikTok/@mommacusses
fot. TikTok/Shutterstock

Obcięcie włosów na krótko w dzieciństwie to coś, co wiele kobiet wspomina jako traumę. Według Gemmy, prowadzącej na TikToku profil o macierzyństwie, decyzja rodziców bywa jednak usprawiedliwiona. Portal edziecko.pl dotarł do nagrania, w którym poruszyła dyskusyjny temat.

Zobacz także: Panna młoda poszła przed ślubem do fryzjera. Gdy zobaczyła swoje włosy, była załamana

Obcięła córce włosy na krótko, żeby ich nie czesać. "Krzyczała, płakała, zgrzytała zębami"

Właścicielka profilu mommacusses opowiada w swoich nagraniach o sytuacjach, w których dokonała trudnego wyboru, by ułatwić sobie wychowywanie córki. Jedna z nich miała miejsce kilka lat temu. Kobieta miała problem z namówieniem dziecka do rozczesania włosów.

Wiem, że niektórzy z was napiszą w komentarzach, jaką to jestem okropną matką i że zafundowałam dziecku traumę. Zapytacie, jak mogłam? Moja córka miała wtedy 2 lata i nienawidziła czesania włosów. Krzyczała, płakała, zgrzytała zębami i siłowała się ze mną, kiedy próbowałam je rozplątać. Nie chciałam z nią walczyć - wyznała Gemma.

Gemma podjęła więc decyzję, by zabrać dziecko do fryzjera. Tam poprosiła o drastyczne cięcie kosmyków. 2-latka wyszła z salonu z nową fryzurą - krótkim bobem.

Matka obcięła córce włosy. "Mówią, że zafundowałam dziecku traumę"

Jak twierdzi tiktokerka, jej relacja z córką znacznie się poprawiła po wizycie u fryzjera. Dziś jej pociecha ma już 4 lata i z chęcią poddaje się wszelkim kosmetycznym zabiegom, a nawet sama prosi o związywanie włosów czy wpinanie spinek. Matka nie żałuje więc, że zdecydowała się wcześniej na krótkie cięcie.

Dzięki obcięciu włosów zmniejszyłyśmy napięcia między nami. Dla mnie to oznaczało mądrzejsze rozwiązanie, które było też łatwiejsze - powiedziała Gemma.

A wy co byście zrobili na jej miejscu?

Zobacz także: Ta para jest ze sobą dwa lata i jeszcze nigdy się nie całowała. Teraz zdradziła dlaczego

loader