Spryskaj tym zimową czapkę. Włosy nie będą się tak mocno elektryzować

06.12.2022 11:14

Nie możesz zapanować nad włosami podczas zimowych dni? Ten trik szybko poskromi elektryzujące się pasma.

Kobieta w czapce
fot. Shutterstock

Elektryzujące się włosy to problem, z którym borykamy się dość często podczas sezonu zimowego. Aby temu zapobiec, często sięgamy po różne maski czy odżywki, dzięki którym nasza fryzura będzie mniej podatna na puszenie się. Możemy wykorzystać dodatkowo także inny szybki trik, który zapobiegnie elektryzowaniu się pasm. Sprawdź, na czym polega.

Oto szybki sposób na elektryzujące się włosy. Warto pamiętać o nim na co dzień

Twoje włosy łatwo się puszą i trudno je ułożyć? Jeżeli chcesz uniknąć elektryzowania się pasm, zastosuj pewien trik przed każdym wyjściem z domu. Dzięki niemu twoja fryzura zawsze będzie wyglądać idealnie.

Wystarczy, że przygotujesz domową mieszankę na bazie jednego z produktów spożywczych. W tym celu należy wlać do szklanki łyżkę octu jabłkowego oraz wodę. Potem roztwór trzeba wymieszać i przelać do butelki z atomizerem. Na koniec spryskaj nim wnętrze czapki. Od czasu do czasu możesz także przemyć tym preparatem swoją szczotkę do włosów.

Zobacz także: Jak często powinno się myć włosy? Znany stylista fryzur odpowiada

Inne sposoby na elektryzujące się włosy

Aby doprowadzić swoją fryzurę do porządku, warto spryskać włosy odrobiną lakieru. Ponadto pamiętaj o regularnym olejowaniu pasm oraz stosowaniu różnych masek nawilżających, które zapobiegną nadmiernemu puszeniu się włosów. Zwróć także uwagę na to, w jakich środkach pierzesz swoje czapki. Warto zaopatrzyć się w specjalny płyn do płukania tkanin, co również uchroni materiał przed nadmiernym elektryzowaniem się.

Zobacz także: Ta domowa maska wygładzająca włosy jest genialna. Przygotujesz ją w minutę

loader