Zamknij

Jak unieść włosy od nasady? Znamy sprawdzone triki

20.10.2021 14:52
pielegnacja wlosow
fot. Shutterstock

Gęste włosy o dużej objętości to marzenie wielu kobiet. Jak się okazuje, istnieje parę sprawdzonych trików na uniesienie ich od samej nasady. Sprawdźcie, jak to zrobić.

Cienkie i delikatne włosy nie prezentują się zbyt dobrze. Wiele osób boryka się z tym problemem na co dzień. Jeśli dotyczy on również ciebie, koniecznie poznaj nasze sprawdzone triki na uniesienie pasm od samej nasady. Panie z rzadkimi kosmykami powinny również wypróbować domowy kosmetyk na porost włosów, który przygotowuje się w kilka minut. On także poprawi ich kondycję.

Jak unieść włosy od nasady? Sprawdzone triki

Chcąc unieść włosy u samej nasady, warto suszyć je z głową opuszczoną w dół. Należy również podzielić je na partie i wykorzystać ciepłe powietrze do skóry głowy, a chłodny nawiew do reszty włosów. Dobra suszarka z regulacją temperatury z pewnością się do tego idealnie sprawdzi.

Odpowiednie nałożenie odżywki na włosy z pewnością może sprawić, że będą one znacznie bardziej uniesione. Warto pamiętać, by kosmetyk rozłożyć na włosach w odległości około 15 cm od skóry głowy.

Ostatni trik, który często stosują fryzjerzy, polega na wykorzystaniu karbownicy w stylizacji włosów. Zaczynamy od zrobienia przedziałka, a następnie podpięcia kilku pasm do góry. Odsłonięte kosmyki karbujemy przy nasadzie, a następnie rozpuszczamy resztę włosów.

Jak pielęgnować oklapnięte włosy? Podpowiadamy

Przyczyną oklapniętych włosów u nasady mogą być resztki kosmetyków wykorzystywanych w ich codziennej pielęgnacji. To właśnie one mogą obciążać kosmyki. Warto więc mieć na uwadze to, by zawsze jak najdokładniej spłukiwać produkty pielęgnacyjne z pasm.

Zobacz także: Jak zrobić loki ołówkiem? Ten prosty trik z TikToka na kręcone włosy podbija sieć