Jak prawidłowo czesać włosy? Ten popularny błąd osłabia kosmyki

07.03.2023 11:52

Gęste i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Jak uzyskać taki efekt? Kluczowa jest odpowiednia, codzienna pielęgnacja kosmyków. Okazuje się, że wiele kobiet czesze włosy w nieprawidłowy sposób. To negatywie wpływa na ich kondycję. Sprawia, że stają się bardziej łamliwe i matowe. Tego błędu nigdy nie popełniaj. Trycholożka ostrzega!

Jak prawidłowo czesać włosy?
fot. shutterstock/ Jak prawidłowo czesać włosy?

Co zrobić, aby włosy były długie, sprężyste i bujne? Należy przede wszystkim pielęgnować je w odpowiedni sposób. Kluczową rolę odgrywają profesjonalne kosmetyki: szampony, odżywki i maski. Zabezpieczają kosmyki, pozwalają zachować ich odpowiednie nawilżenie, a w dodatku ułatwiają rozczesywanie. Dzięki nim włosy są lśniące, gładkie i prezentują się doskonale.

W pielęgnacji włosów duże znaczenie mają także narzędzia, których używamy do codziennej stylizacji. Szczotki, grzebienie, wałki, lokówki, prostownice, karbownice umożliwiają układanie i modelowanie kosmyków. Dzięki nim możemy stworzyć wyjątkowe fryzury. Należy jednak pamiętać, aby wykorzystywać je odpowiednio.

Jak czesać włosy? Większość osób popełnia ten sam błąd

Nieumiejętna stylizacja włosów negatywnie wpływa na ich kondycje. Sprawia, że kosmyki tracą witalność, stają się matowe oraz łamliwe. Jakich błędów unikać?

Jak czesać włosy?
fot. shutterstock/ Jak czesać włosy kręcone?

Zobacz również: Ta domowa płukanka wzmocni twoje włosy. Zrobisz ją z żurawiny

Jeśli chcemy, aby nasza fryzura zawsze prezentowała się perfekcyjnie, powinniśmy czesać włosy w odpowiedni sposób. Okazuje się, że wiele osób, podczas tego podstawowego zabiegu pielęgnacyjnego popełnia poważny błąd. Anna Mackojć, trycholożka z warszawskiego Instytutu Trychologii ostrzega: ta praktyka może zniszczyć delikatne kosmyki.

Najważniejszy podczas rozczesywania jest prawidłowy kierunek! Zazwyczaj robimy to źle. Czesanie włosów powinniśmy rozpocząć od ich dolnej części, przechodząc etapami do góry. Bardzo ważne jest, żeby robić to powoli i dokładnie. W ten sposób nie narazimy się na dodatkowe uszkodzenia łodygi włosa  – zaznacza Anna Mackojć, którą cytuje Madonet.

Trycholożka podkreśla, że częstotliwość czesania włosów powinna być dopasowana do ich rodzaju. – Osoby, które posiadają włosy kręcone, powinny sięgać po szczotkę najrzadziej. Rozczesywanie suchych włosów kręconych może skutkować nie tylko ich zniszczeniem, ale też i spuszeniem – tłumaczy. – Sprawa wygląda zupełnie inaczej u osób z włosami prostymi, ponieważ te czeszemy codziennie – zaznacza Anna Mackojć.

loader

RadioZET.pl/madonet.pl