Zamknij

Domowy kosmetyk na porost włosów. Jeden z głównych składników znajdziesz w kuchni

19.10.2021 13:44
maska drożdżowa na włosy
fot. Shutterstock

Gęste i mocne włosy są marzeniem wielu osób. Okazuje się, że istnieje jeden produkt, który pomoże nam zadbać o pasma. W dodatku znajdziecie go w swojej kuchni.

Jeśli zależy nam na długich i lśniących włosach, powinniśmy wypróbować jeden prosty trik w ich pielęgnacji. Ten sposób już wiele lat temu stosowały nasze mamy i babcie. Okazuje się, że cały czas jest aktualny i godny wypróbowania.

Domowy kosmetyk na porost włosów - maseczka z drożdży

Długie i zadbane włosy można uzyskać, stosując pewien domowy kosmetyk. Wystarczy zaopatrzyć się w drożdże, z których przygotujemy maseczkę. To doskonały sposób na wzmocnienie pasm oraz pobudzenie ich do wzrostu. Ten niedrogi i skuteczny kosmetyk przygotujecie w domowym zaciszu w kilka minut.

Domowa maseczka drożdżowa wymaga tylko dwóch składników - pół szklanki mleka oraz paczki drożdży spożywczych. Te produkty należy wymieszać ze sobą tak, aby dokładnie się połączyły. Na włosy ten kosmetyk należy nakładać regularnie, co kilka dni. Warto, by na pasmach pozostawić go przez kilkanaście minut. Dzięki temu składniki zadziałają w odpowiedni sposób. Po upływie tego czasu należy zmyć produkt ciepłą wodą oraz umyć włosy szamponem.

Jak przechowywać domowe maski do włosów? Sprawdzone sposoby

Naturalne maski mają znacznie krótszy termin przydatności niż te ze z dużą ilością substancji konserwujących. Najlepiej więc zużyć je od razu po przygotowaniu. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, warto umieścić je w zamykanym słoiku, a następnie schować do lodówki. Tak zabezpieczone mogą być składowane maksymalnie 3 dni.

Zobacz także: Tę modną fryzurę zrobisz w minutę. Nie musisz iść do fryzjera, ale to opcja dla odważnych