Zamknij

Chodzisz spać z mokrymi włosami? Lepiej tego nie rób

24.01.2023 15:16

Zdarza się się spać z wilgotnymi włosami? Ekspert przestrzega przed tym nawykiem.

Mokre włosy
fot. Shutterstock

Większość z nas suszy włosy od razu po ich umyciu. Są też i tacy, którzy wolą pozostawiać je do naturalnego wyschnięcia również nocą. Niestety spanie z wilgotnymi włosami może poważnie odbić się na ich kondycji i nie tylko. Jak podaje portal mirror.co.uk, jeżeli marzysz o zdrowych i lśniących włosach lepiej z tego zrezygnować.

Nigdy nie śpij w mokrych włosach

Położenie się do łóżka w mokrych włosach to dość kusząca opcja, szczególnie gdy po całym dniu opadamy z sił i jedyne, o czym marzymy to szybki sen. Niestety takie podejście nie tylko wpłynie negatywnie na wygląd naszej fryzury o poranku. Taki nawyk może poważnie osłabić strukturę włosów i uczynić je bardziej podatnymi na łamanie:

"Kiedy kładziesz się i obracasz podczas snu, twoje włosy są poddawane naciskowi. Może on powodować pękanie włosów, a gdy są mokre, znacznie łatwiej je uszkodzić, niż gdyby były suche." - mówi ekspert ds. snu Max Stephens.

Ponadto spanie w mokrych włosach sprawia, że na ich poranną stylizację będziemy musieli poświęcić znacznie więcej czasu i energii.

Zobacz także: Ta domowa płukanka wzmocni twoje włosy. Zrobisz ją z żurawiny

Konsekwencji jest znacznie więcej

Specjalista wskazuje także na inne związane z tym problemy. Wilgotne włosy mogą przyczynić się do rozwoju bakterii na poduszkach, a tym samym prowadzić do powstawania zmian skórnych czy łupieżu. Dodatkowo taki nawyk powoduje szybszą utratę ciepła przez organizm. Zdaniem eksperta najlepiej tak ułożyć swój harmonogram dnia, aby zawsze znaleźć odpowiednią ilość czasu na spokojne wysuszenie włosów, zanim jeszcze położymy się spać.

Zobacz także: Te 3 fryzury niszczą twoje włosy. Stylistka ostrzega przed nimi

loader

RadioZet.pl/mirror.co.uk