Zamknij

Zmiana koloru włosów. Podpowiadamy, jak dobrać odpowiedni odcień do karnacji

30.09.2020 15:33
piękne włosy
fot. Shutterstock

Zmiana koloru włosów może całkowicie odmienić twój wygląd. Aby zdecydować się na właściwy odcień, należy dopasować go według sprawdzonych wskazówek. Poznajcie szczegóły.

Zmiana koloru włosów zawsze wiąże się z ryzykiem i stresem, ponieważ często trudno nam przewidzieć, czy wybrany odcień będzie do nas pasował. Na szczęście są sprawdzone sposoby, dzięki którym jesteśmy w stanie przewidzieć, czy dany kolor będzie do nas pasował, czy okaże się nietrafionym pomysłem. Podpowiadamy, w jaki sposób dobrać odpowiedni odcień koloryzacji do każdego typu urody.

Zmiana koloru włosów - jak dobrać odpowiedni odcień?

Zmiana koloru włosów powinna być dobrze przemyślaną decyzją. W innym wypadku wybrany kolor może być nietrafionym pomysłem i wiązać się z kolejnymi poprawkami, przez które narazisz kosmyki na przesuszenie i zniszczenie. Aby wybrać odpowiedni odcień, należy zastosować się do kilku prostych reguł.

Zobacz także: Holiday hair to najmodniejsza koloryzacja sezonu! Zobaczcie, jak wygląda

Zmiana koloru włosów na blond

Jak wiadomo, blond ma wiele odcieni - od jasnego, prawie białego aż po ciemny blond lekko wpadający w brąz. Jeżeli chcesz dobrać odpowiedni odcień blondu, na początku zwróć uwagę na kolor swojej karnacji. Im jest ona jaśniejsza, tym jaśniejszy odcień włosów możesz wybrać. Pamiętaj jednak, aby kosmyki nie były jaśniejsze od odcienia twojej cery.

Zmiana koloru włosów na brąz

Jest jeden odcień brązu, który pasuje praktycznie każdemu niezależnie od typu urody. Mowa o czekoladowym brązie. Doskonałym pomysłem jest połączenie go z jaśniejszymi końcówkami, które nieco rozjaśnią, odświeżą i odmłodzą twoją twarz. Jeśli masz ciepły typ urody, zdecyduj się na brąz ze złocistymi refleksami.

Zobacz także: Czas na zmiany! Te 3 znaki zodiaku jesienią przejdą prawdziwą metamorfozę

Zmiana koloru włosów na rudy

Farbowanie włosów na odcień rudy polecamy osobom, które mają jasną cerę i jasną oprawę oczu. Jeśli jesteś odważna i lubi wyróżniać się w tłumie, postaw na żywe odcienie.

Zobacz także: Solid banged bob to najmodniejsza fryzura na jesień 2020! Doda pazura każdej kobiecie

Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?