Zamknij

TOP 5 zabiegów na zniszczone włosy. Sprawdź je!

22.01.2020
Aktualizacja: 12.02.2020 12:35
zabiegi na włosy
fot. Shutterstock

Jeśli wasze włosy są w bardzo złej kondycji, warto im pomóc kuracjami lub odpowiednio dobranymi kosmetykami. Aby jeszcze bardziej odżywić włosy, można wybrać jeden z popularnych zabiegów oferowanych przez popularne salony fryzjerskie.

Struktura włosów jest niszczona przez farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie czy działanie czynników zewnętrznych. To właśnie przez to są coraz częściej suche, łamliwe, napuszone, a nawet spłowiałe. Podpowiadamy kilka sposobów na zniszczone włosy.

Zobacz także: Czy doczepianie włosów jest szkodliwe? Wszystko, co powinnaś wiedzieć o doczepianych włosach

Jeśli zależy nam na tym, aby włosy były znowu wzmocnione i odbudowane, powinniśmy stosować różnego rodzaju kosmetyki, suplementy diety, a nawet specjalistyczne zabiegi, których szeroka oferta pojawia się w salonach fryzjerskich. Sprawdźcie, jakie zabiegi są według nas najlepsze!

TOP 5 zabiegów na włosy - typy i przeznaczenie

Sauna na włosy

  • Jest to zabieg, który wykorzystuje parę wodną i jest coraz bardziej popularny. Zabieg zaczynamy od umycia włosów, na które nakładamy maskę lub odżywczą ampułkę. Następnie siadamy pod okrągłą kopułkę, która swoim wyglądem przypomina tradycyjną suszarkę. To właśnie ten sprzęt wytwarza parę wodną o temperaturze około 40 stopni Celsjusza. Połączenie ciepła oraz wilgoci poprawia strukturę włosa, a zawarte we wcześniej nałożonej masce łatwo przenikają w głąb włosów. Tego typu zabieg ma również działanie bakteriobójcze czy oczyszczające. Na sam koniec zabiegu fryzjer opłukuje włosy zimną wodą, aby łuska włosa dokładnie się zamknęła. Czas trwania tego zabiegu wynosi około 40 minut. W efekcie włosy są wygładzone, lśniące, a także wzmocnione. Zabieg bardzo dobrze wpływa również na porost włosów. Już po pierwszym widać znaczące efekty.

Keratynowe prostowanie włosów

  • Zabieg keratynowego prostowania włosów jest coraz bardziej popularny. Sprawdzi się on do każdego rodzaju włosów. Prostowanie włosów w salonie zaczyna się od umycia włosów szamponem oczyszczającym. Na wysuszone włosy nakładany jest preparat keratynowy, który pozostawiamy na nich na około 20 minut.  Po tak wykonanym zabiegu nie należy myć włosów przez 48 godzin. W pierwszych godzinach po zbiegu pasma mogą wydawać się obciążone, jednak jest to typowe dla tego zabiegu. Po zabiegu nie wolno spinać włosów spinkami czy związywać gumkami. Ważne, aby włos się nie odkształcił. Nie należy również farbować włosów przez okres 2 tygodni.

Botoks na włosy

  • Botoks na włosy polega na otwarciu łusek włosa poprzez umycie ich oczyszczającym szamponem, a następnie zaaplikowania serum. Serum rozprowadza się po włosach za pomocą strzykawki. Nie jest to jednak botoks, a aminokwasy połączone z keratyną. Na zakończenie zabiegu nakładana jest maska, która pomaga zamknąć łuskę włosa. Wykonanie botoksu na włosy w salonie trwa około 40 minut. Efektem zabiegu jest poprawienie struktury włosa, wzmocnienie włosów. Efekt utrzymuje się około kilku tygodni.

Olaplex na włosy

  • Tego typu zabieg polecany jest do każdego rodzaju włosów, które potrzebują regeneracji oraz odżywienia. Preparat Olaplex wnika w głąb włosów i dogłębnie naprawia ich strukturę. Może być zastosowany jako element farbowania czy oddzielny zabieg regenerujący. Preparat nanoszony jest na całą długość włosów i zostawiony na około 5 minut. Po tym czasie fryzjer przeczesuje włosy i zostawia na kolejne 10 minut. Po dobrze wykonanym zabiegu włosy stają się miękkie, gładkie oraz błyszczące.

Darsonwalizacja

  • Podczas wykonywania zabiegu wykorzystuje się tzw. prądy d’Arsonvala, które są promieniowaniem o wysokim napięciu i niskim natężeniu. Prądy te wytwarza się specjalnym urządzeniem wyposażonym w elektrodę. Kiedy zetkniemy ją ze skórą głowy, następuje wyładowanie elektryczne, które wytwarza ozon o silnych właściwościach antybakteryjnych i przeciwzapalnych. Darsonwalizacja na włosy likwiduje stany zapalne skóry, a także pobudza porost włosów. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny. Po jego wykonaniu włosy mniej wypadają, a także znacznie mniej się przetłuszczają.

Sprawdź też na czym polega i jakie rezultaty zapewnia laminowanie włosów. Zabieg ten możesz wykonać samodzielnie w domu!

Wybierzesz się na któryś zabieg?

Zobacz także: Rude włosy - jak o nie dbać i komu pasują?

Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?