Zamknij

Wzorki na włosach, czyli hair tattoo. Odważna fryzura dla każdego

20.05.2020 19:00

Wzorki na włosach, czyli hair tattoo, to doskonały sposób na odświeżenie fryzury męskiej, damskiej i młodzieżowej. Są efektowne i oryginalne, a do tego można wybierać spośród ogromnej ilości motywów! Zobacz, jak się je wykonuje i komu będą najlepiej pasować.

Wzorki na włosach, czyli hair tattoo
fot. Shutterstock

Czym jest hair tattoo?

Hair tattoo, wbrew swojej nazwie, nie wymaga wizyty u tatuażysty i znoszenia bólu. Jest całkowicie bezbolesny! Polega na tworzeniu wzorków na głowie głównie przy użyciu maszynki do golenia. Część włosów lub też wszystkie włosy goli się na krótko, a następnie wykonuje na nich różnego rodzaju wzorki.

Co ciekawe, hair tatto to fryzura, na którą chętnie decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Całość zabiegu, w zależności od wprawy fryzjera i od stopnia skomplikowania wzorków, może trwać od 15 do 30 minut.

Wzorki na włosach to doskonały sposób na stworzenie oryginalnej, a przy tym odważnej fryzury, którą można odświeżać wielokrotnie, w miarę jak tworzą się odrosty.

Jak wykonuje się wzorki na włosach?

Fryzury z wzorkami powstają w salonach fryzjerskich. Do ich tworzenia wykorzystuje się przede wszystkim maszynkę do golenia, ale także trymer (strzyżarkę do brody o wąskich ostrzach), nożyczki i brzytwę. Wszystkie urządzenia na prąd czy też akumulator, które wykorzystywane są do tworzenia hair tattoo, mają wymienne nasadki i specjalne głowice, dzięki czemu można dzięki nim uzyskiwać spektakularne efekty w postaci niezwykłych, często bardzo fantazyjnych wzorków

Zobacz także: Wygodne i efektowne upięcia włosów, które zrobisz w 5 minut!

O czym warto pamiętać, decydując się na wzorki na włosach?

Wzorki na włosach trzeba stosunkowo często odświeżać, w zależności od tego, jak szybko rosną nam włosy. Sam wzorek może być bardzo delikatny, ledwie widoczny, ale także wyrazisty. Zanim zdecydujemy się na taką fryzurę po raz pierwszy, warto najpierw wypróbować tę pierwszą opcję.

Tworzenie wzorków na włosach wymaga dużej precyzji i wprawy, a przy bardziej skomplikowanych motywach to prawdziwa sztuka. Dlatego też warto zlecić wykonanie takiej fryzury profesjonalnym stylistom, którzy dodatkowo doradzą, jaki wzór i jaki sposób zaczesywania włosów będzie dla nas najkorzystniejszy.

Najmodniejsze wzory na włosach

Decydując się na cięcie hair tattoo, możemy wybierać spośród ogromnej ilości wzorów. Co więcej, wzorki na włosy można także zaprojektować samemu. Bardzo efektownie wyglądają zwłaszcza motywy inspirowane tribalem, kompozycje geometryczne i kwiatowe czy mandale (a także ich fragmenty).

Wzorek na włosach może przedstawiać:

  • serce,
  • gwiazdę,
  • liść,
  • krzyż,
  • drzewo
  • czy kotwicę.

Niektóre osoby decydują się także na wycinanie inicjałów, krótkich haseł i napisów. Wyjątkowe fryzury powstają spod rąk artystów, którzy podejmują się tworzenia motywów przedstawiających krajobrazy, a nawet twarze, również sprawiające wrażenie trójwymiarowych.

Aby uzyskać taki efekt, styliści wykorzystują cieniowanie włosów. Dużą popularnością cieszy się również łączenie wzorków na włosach z koloryzacją ombre lub holograficzną.

Wzorki na włosach męskie, damskie i... dziecięce!

Hair tattoo z powodzeniem stosowane jest zarówno do tworzenia fryzur damskich, jak i męskich, a także dziecięcych. Wzorki na włosach męskie zwykle są bardziej geometryczne i najczęściej wiążą się z „wytatuowanym” przedziałkiem. Kobiety często pozostawiają część włosów o większej długości, dzięki czemu mogą w każdej chwili zakryć nimi „tatuaż”.

Wzorki na włosach lubią także dzieci, zwłaszcza chłopcy. Stosuje się u nich zwykle proste i szybkie do wykonania motywy (które dziecko lubi siedzieć zbyt długo u fryzjera?).

Zobacz także: Jakie fryzury mężczyźni uważają za najseksowniejsze!

Komu pasuje hair tattoo?

Chociaż hair tattoo to fryzura dla odważnych, trzeba powiedzieć, że jej subtelna wersja, w dodatku schowana pod dłuższymi włosami, cieszy się ogromnym powodzeniem nawet wśród osób, które na co dzień nie ubierają się awangardowo. Wzorki na włosach sprawiają, że fryzura robi się ciekawa i oryginalna, zwłaszcza że można je wykonać zarówno z tyłu głowy (tu zwykle górna część włosów pozostaje dłuższa), jak i z jednego boku lub po obu bokach głowy. Warto jednak wiedzieć, że wzorki będą słabo widoczne przy rzadko rozmieszczonych cebulkach włosowych, szczególnie w przypadku włosów blond.

Hair tattoo może także wyglądać niekorzystnie na włosach farbowanych, jeśli odrosty różnią się w znacznym stopniu od koloru naturalnego. Wydaje się jednak, że są to niewielkie minusy w porównaniu z fantastycznym efektem, jaki dają wzorki na włosach.