Zamknij

Dodaj do odżywki kilka kropel tego składnika. Ten trik powinna znać każda włosomaniaczka

28.09.2022
Aktualizacja: 28.09.2022 14:20

Piękne i błyszczące włosy to chyba marzenie większości kobiet. Na rynku istnieje mnóstwo profesjonalnych kosmetyków, które gwarantują trwały efekt i często kosztują krocie. Okazuje się, że czasem wystarczy jeden składnik z kuchni połączony z najzwyklejszą odżywką, by cieszyć się zachwycającym wyglądem.

Kobieta z pięknymi włosami
fot. Shutterstock

Jeśli uwielbiacie nietypowe rozwiązania w kwestii pielęgnacji włosów, mamy dla was prosty trik, który pozwala uzyskać efekt wow. Wystarczy skorzystać z jednego tradycyjnego produktu i kilku kropel składnika, który prawdopodobnie masz w domu. 

Zobacz także: Ten kolor włosów pokochały gwiazdy. Jest hitem jesieni 2022

Prosty trik na to, by włosy były lśniące

Jeśli chcesz zadbać o swoje włosy bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy, wystarczy, że skorzystasz z prostej rady. Okazuje się, że aby uzyskać lśniący i błyszczący efekt, wystarczą dwie rzeczy.

Ten trik powinna znać każda włosomaniaczka. Chodzi o połączenie tradycyjnej maski do włosów - może być to wasz ulubiony produkt z Rossmanna czy Hebe - z kilkoma kroplami oliwy z oliwek. 

Dzięki temu drobiazgowi praktycznie każda maska będzie o wiele lepsza. Macie na swojej półce kosmetyk tego typu, który was rozczarował? Nie wyrzucajcie go, lecz dajcie drugą szansę. Wystarczy wzbogacić go o wspomniany składnik. 

Jaki efekt daje kilka kropel oliwy w masce do włosów?

Osoby, które korzystały z tego prostego triku, zwykle chwalą go za kilka zalet. Efektem jest nie tylko to, że włosy się błyszczą. Już 2 krople oliwy wystarczą, by długie włosy rozczesywały się bez problemów oraz były miękkie i gładkie jak nigdy.  

Najlepszy efekt uzyskacie, jeśli pozwolicie ulepszonej masce zostać na głowie trochę dłużej. Kluczem do sukcesu jest też regularne powtarzanie zabiegu. 

loader
Nieudane fryzury gwiazd. Pamiętacie te uczesania? [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News