Zamknij

Wyprodukowano suszarkę, która jest niesłyszalna dla ludzkiego ucha

Katarzyna Leszczyńska
27.04.2016 15:30
Suszarka Supersonic
fot. www.dyson.com

Co więcej, nie niszczy włosów ciepłym strumieniem powietrza.

Niebawem suszenie włosów nie będzie się nam kojarzyło z nieprzyjemnym hałasem. To ważna zwłaszcza dla tych ludzi, którzy nie potrafią znieść irytujących dźwięków. Sprawdź czym jest opisywana przez nas cicha suszarka do włosów.

Jak działa cicha suszarka do włosów?

Inżynier James Dyson, stylista fryzur Akin Konizi i 25 ekspertów od akustyki stworzyło suszarkę Dyson Supersonic, której dźwięk pracy jest niewykrywalny dla ludzkiego ucha. Taki efekt udało się uzyskać przy zmniejszeniu wibracji, udoskonaleniu przepływu powietrza i zmienieniu charakterystyki dźwięku silników. Prace nad skonstruowaniem super cichej suszarki do włosów trwały 5 lat i pochłonęły aż 50 milionów funtów, ale już teraz wiadomo, że zapotrzebowanie na nią jest naprawdę duże. 

- Priorytetem naszej marki było stworzenie produktu, który zastąpi suszarki głośne, nieporęczne, o słabym przepływie powietrza. Dzięki zamontowaniu specjalnego silnika z ostrzem, Dyson Supersonic wydaje dźwięki, które są poza zakresem słyszalnym dla ludzi - tłumaczy James Dyson. - Zrozumieliśmy też, że powietrze o wysokiej temperaturze niszczy włosy, ale i ten problem udało się nam rozwiązać.

W suszarce zamontowano Thermistor, rodzaj opornika elektrycznego, który reaguje na ciepło. Specjalny czujnik mierzy temperaturę powietrza 20 razy i przesyła dane do mikroprocesora, który steruje elementem grzejnym. Co ciekawe, jej działanie zostało przetestowane na 1500 kilometrów ludzkich włosów. Ilość udanych testów upewniła twórców, że ich pomysł jest strzałem w dziesiątkę, który może odmienić branżę suszarek.

Dyson Supersonic będzie można kupić pod koniec kwietnia 2016 roku w Japonii, w czerwcu w Wielkiej Brytanii, a w Stanach Zjednoczonych we wrześniu. Cicha suszarka będzie kosztować ok. 900 złotych.