Zamknij

Jak dbać o włosy blond i komu pasują? Podpowiadamy!

27.01.2020
Aktualizacja: 18.09.2020 12:07
Piękna dziewczyna z włosami blond w kolorowej bluzce i różowych okularach
fot. Shutterstock

Blond to nadal jedna z najpopularniejszych barw, na jaką decydują się kobiety. Zwłaszcza, że ma wiele różnych odcieni, które pasują do różnych typów urody. Jak o nie dbać?

Blond to jeden z najpopularniejszych i najbardziej klasycznych kolorów, na jakie kobiety decydują się, gdy zamierzają farbować włosy. Trudno się dziwić. Jest to barwa, która odmładza i sprawia, że buzia wygląda promiennie. W związku z tym też od wielu lat nie wychodzi z mody, a różne  odcienie blondu wciąż są obecne w trendach fryzjerskich. Blond nie każdemu jednak niestety pasuje. Wszystko zależy właśnie od tego, na jaki odcień się zdecydujemy. Podpowiadamy, komu pasują włosy blond i jak o nie dbać, żeby długo cieszyć się zjawiskową barwą.

Zobacz także: Najmodniejsze fryzury blond na 2020 rok! Dla włosów krótkich, średnich i długich

Włosy blond – komu pasują?

Włosy blond nie każdemu pasują. Można jednak ten kolor dobrać do każdej urody, w zależności od tego, na jaki odcień się zdecydujemy. Doskonale sprawdzą się też na różnych długościach kosmyków, począwszy od długich, przez włosy do ramion, skończywszy na bardzo krótkiej fryzurze. 

Klasyczny, ciepły blond pasuje przede wszystkim paniom, które mają ciepłą urodę. Kobiety o urodzie typu wiosna i jesień doskonale będą czuły się w takim odcieniu. To właśnie taki kolor blondu sprawia, że wyglądamy świeżo, promiennie i niezwykle dziewczęco. Dobrze sprawdza się z naturalnym makijażem i tuszuje wszelkie przebarwienia.

Najpopularniejsze blondy w ciepłym odcieniu to: miodowy blond, karmelowy blond, słomkowy blond oraz złocisty.

Zobacz także:  Kolorowe włosy to opcja dla odważnych? Sprawdź, czy będą ci pasować!

Komu natomiast lepiej będzie w chłodnym blondzie? Okazuje się, że to właśnie odcień, który pasuje kobietom, które jeszcze do niedawna w życiu nie zdecydowałyby się na taki kolor włosów. Wszystkie kobiety o jasnej cerze, z ostrymi rysami i ciemnymi oprawami oczu będą czuły się dobrze w chłodnym blondzie.

Dlatego też często decydują się na niego kobiety o ostrych rysach twarzy, które mają ciemne brwi i oczy. Również kobiety o jasnych, błękitnych tęczówkach, będą dobrze czuły się w takim kolorze włosów. Wszystkie panie o urodzie letniej lub zimowej mogą śmiało stawiać na chłodny blond.

Najpopularniejsze blondy w chłodnym odcieniu to: platynowy blond, popielaty blond, a także sombre blond, które przygotowuje się zazwyczaj z chłodnym odcieniem i białe włosy niezwykle popularne w tym roku.

Zobacz także: Najmodniejsze kolory włosów na wiosnę 2020! W tym sezonie stawiamy na klasykę

Włosy blond – jak o nie dbać?

Pielęgnacja blond włosów nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza, że jest to barwa, która dość szybko się wypłukuje. Jak zatem dbać o włosy blond?

Podstawą w pielęgnacji włosów jest oczywiście mycie włosów odżywką i nakładanie maski do włosów farbowanych minimum raz w tygodniu. Można także raz na jakiś czas przygotować sobie domową maskę na włosy, która sprawi, że nasze kosmyki będą jeszcze bardziej odżywione.

Warto też rozróżnić pielęgnację włosów blond ze względu na ich odcienie. Ciepły blond powinniśmy pielęgnować kosmetykami z ciepłym pigmentem, które nadadzą jeszcze cieplejszej barwy i nie sprawią, że nasz kolor wyblaknie. Warto też je nabłyszczać, dzięki czemu będą prezentować się o wiele lepiej. W tym celu można użyć, np. serum nabłyszczającego włosy.

Chłodny blond natomiast powinniśmy utrwalać, stosując w tym celu fioletowy szampon. Zawiera on bardzo dużo chłodnego pigmentu, dzięki czemu nie będziemy ryzykować żółtymi przebłyskami na kosmykach. Do chłodnego odcienia blondu są też przeznaczone różne odżywki i maski do włosów farbowanych. Można też stosować niebieskie i fioletowe płukanki do włosów.

Zobacz także: Szare włosy najgorętszym trendem w koloryzacji! Sprawdź, jak uzyskać ten efekt!

Włosy blond – najpopularniejsze odcienie

Istnieje kilka najpopularniejszych odcieni włosów blond, na które najchętniej decydują się kobiety. Te koloryzacje od wielu sezonów nie znikają z trendów fryzjerskich!

  • Platynowy blond
  • Miodowy blond
  • Karmelowy blond
  • Słomkowy blond
  • Złocisty blond
  • Popielaty blond
  • Sombre blond
  • Truskawkowy blond

A ty na który się zdecydujesz?

Zobacz także: Różowe włosy – czy to kolor zarezerwowany tylko dla odważnych?

Odpowiedz na kilka prostych pytań i przekonaj się, którą ikoną mody jesteś.

Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?