Zamknij

Kolorowe warkoczyki syntetyczne. Czym są i jak je zaplatać?

21.05.2020
Aktualizacja: 21.05.2020 14:29
Kolorowe warkoczyki syntetyczne
fot. Shutterstock

Kolorowe warkoczyki syntetyczne pozwalają na stworzenie wyjątkowej fryzury, która nie wymaga specjalnej pielęgnacji i nie niszczy włosów. Jak je zaplatać? Jak o nie dbać? Tu dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć na temat syntetycznych warkoczyków!

Czym są warkoczyki syntetyczne?

Jeśli marzą nam się afrykańskie warkoczyki, ale własne włosy są zbyt cienkie i zbyt krótkie, to warkocze syntetyczne rozwiążą ten problem! Dzięki doczepianym, syntetycznym pasmom, zaplatanym wraz z naturalnymi włosami, uzyskujemy piękne, długie warkoczyki. Co więcej, nie niszczą one w żaden sposób naszych naturalnych włosów

Możesz się zdecydować na jeden kolor pasemek (naturalny lub nawet neonowy), ale też na kilka kolorów albo ombre, w kolorach przenikających. Najpopularniejsze kolory warkoczyków syntetycznych to czarne, różowe, niebieskie, czerwone i szare. 

Warkoczyki syntetyczne doczepiane pozwalają na stworzenie oryginalnej fryzury „z pazurem”. Dodajmy jeszcze, że warkocze z włosów syntetycznych można wykonać już przy długości 5-7 cm naturalnych włosów.

Od czego zacząć zaplatanie syntetycznych warkoczyków?

Zanim przejdziemy do zaplatania kolorowych warkoczyków syntetycznych, myjemy włosy, suszymy je i dokładnie rozczesujemy. Wykonanie fryzury zaczynamy od wydzielenia pasemka własnych włosów i dobrania pasemka syntetycznego o identycznej grubości.

Przekładając przez pętelkę podłożoną pod własny kosmyk, zaczepiamy sztuczne pasmo. Następnie wykonujemy 5 zwykłych splotów warkoczyka, przeplatając cały czas pasemko syntetyczne z naturalnym, po czym dzielimy półnaturalny kosmyk i kosmyk sąsiedni. Takie zaplatanie da nam gwarancję, że syntetyczne warkoczyki się nie zsuną.

Zobacz także: Modne warkocze - Wracają do mody w kilku odsłonach

Jak zaplatać warkocze z włosów syntetycznych?

Podczas zaplatania każdego warkoczyka postępujemy według takiego schematu, jak został przedstawiony powyżej. Pamiętamy przy tym, by zaczynać je blisko głowy i odpowiednio mocno zaciskać, jednak nie zbyt mocno, by nie podrażnić skóry. Zaplatanie warkoczyków syntetycznych wymaga cierpliwości i zajmuje zwykle kilka godzin.

Jak zakończyć syntetyczne warkocze?

Syntetyczne warkoczyki można zakończyć na dwa sposoby. W pierwszym, po zapleceniu warkoczyka do pożądanej długości, podpalamy końcówkę syntetycznego pasemka lub też moczymy we wrzątku kilka centymetrów zaplecionych włosów.

Dzięki temu uzyskamy tak zwaną „puszczoną” końcówkę. W drugim sposobie zakończenia syntetycznych warkoczyków użyjemy maleńkich gumek, którymi wiąże się sploty na końcach.

Jak dbać o syntetyczne warkoczyki?

Włosy z syntetycznymi warkoczykami myjemy z użyciem rozcieńczonego wodą szamponu, masując je delikatnie u nasady. Zwykle wystarczy, jeśli będziemy je myć raz na tydzień. Spłukujemy głowę jak zwykle. Kiedy warkoczyki zaczynają się „mechacić”, moczymy je we wrzątku z dodatkiem odrobiny płynu do naczyń.

Dzięki temu staną się gładkie i miękkie, a ponadto nabiorą ładnego zapachu. Syntetyczne warkoczyki pozostają estetyczne przez około 3 miesiące, a po tym czasie można je po prostu rozpleść.

Zobacz także: Warkocz francuski - Sprawdź, jak ją wykonać!

Jak rozpleść warkoczyki syntetyczne?

Warkoczyki można w łatwy sposób rozpleść samodzielnie. Jeśli ich końcówki są podpalane, odcinamy spaloną część, a następnie rozplątujemy warkoczyk aż do samej nasady, po czym dokładnie rozczesujemy pasemko własnych włosów.

Rozczesanie całej głowy po rozplątaniu warkoczyków byłoby dość karkołomnym zajęciem, ponieważ włosy będą się bardzo puszyć. Już po pierwszym umyciu włosy wracają do swojego stanu przed zapleceniem. Będą tylko trochę dłuższe.

Warkocze syntetyczne bokserskie

Warkocze bokserskie to fryzura, do której również można użyć syntetycznych pasemek. Jest o wiele łatwiejsza i zajmuje mniej czasu niż zaplecenie małych warkoczyków syntetycznych, ale jest równie efektowna! Wykonujemy tu 2 warkocze syntetyczne w połączeniu z naturalnymi, długimi włosami, które dają nam fryzurę godną pozazdroszczenia!

Jak zaplatać warkocze bokserskie z syntetycznymi pasemkami?

Wybieramy pasmo włosów tuż nad czołem, z boku głowy, i dzielimy je na 3 części. Długie włosy syntetyczne składamy na pół i dokładamy je do skrajnych pasemek naszych naturalnych włosów. Od lewej mamy więc: połączenie własnych włosów i syntetycznego pasemka, własne włosy i w końcu własne włosy z kolejnym pasemkiem włosów syntetycznych. Zaplatamy warkocz holenderski, to znaczy poszczególne pasma przekładamy pod spodem. Kończymy klasycznym warkoczem.

Zarówno małe syntetyczne warkoczyki, jak i warkocze bokserskie, to fryzury idealne dla kobiet, które chcą podkreślić swój charakter. Są proste w wykonaniu, a efekt jest fantastyczny!