Zamknij

Warkocze bokserskie syntetyczne. Jak je zaplatać i komu pasują?

25.05.2020
Aktualizacja: 25.05.2020 12:46
Warkocze bokserskie syntetyczne
fot. Shutterstock

Warkocze bokserskie syntetyczne to fryzura, która robi prawdziwą furorę. I nic dziwnego. Jest wygodna, oryginalna, a przy tym niezwykle oryginalna. Z nami dowiesz się, jak zaplatać warkocze syntetyczne, z czego są wykonane i komu będą pasować.

Kolorowe warkocze bokserskie syntetyczne

Warkocze bokserskie z syntetycznymi pasmami to obecnie jedna z najmodniejszych fryzur. Nie dość, że wyglądają zjawiskowo, to jeszcze są niezwykle wygodne i sprawdzą się zarówno na oficjalnym spotkaniu, jak i na spacerze czy na siłowni.

Warkocze bokserskie można było podziwiać nawet na pokazach mody najnowszych kolekcji Armani czy Maki Oh. Są bardzo kobiece, a w dodatku wykonamy je nie tylko z pasmami o naturalnym kolorze włosów. Bajecznie kolorowe, a nawet neonowe, stanowią oryginalną i nowoczesną ozdobę głowy, która utrzymuje się przez cały dzień.

Syntetyczne warkocze z kanekalonu

Warkocze syntetyczne bokserskie wykonuje się z użyciem pasemek wykonanych z kanekalonu. To materiał przypominający strukturą naturalne włosy, a w jego składzie znajdziemy między innymi algi.

Jest wytrzymały, elastyczny, nie ulega uszkodzeniu podczas czesania i nie elektryzuje się w czasie suszenia. Warto wiedzieć, że jest również niemal 10 razy lżejszy od naturalnych włosów i produkuje się go w różnych kolorach.

Zobacz także: Kolorowe warkoczyki syntetyczne. Czym są i jak je zaplatać?

Warkocz francuski i holenderski

Warkocz bokserski syntetyczny robi się na bazie warkocza holenderskiego polegającego na przekładaniu poszczególnych pasemek pod spodem, dzięki czemu przy głowie powstaje duży warkocz. Dodajmy tu, że warkocz francuski robi się, przekładając pasma od góry, w wyniku czego powstaje charakterystyczna plecionka.

Jak zrobić warkocze bokserskie syntetyczne?

Zanim przystąpimy do robienia warkoczy bokserskich syntetycznych, przygotowujemy pasma doplatanych włosów oraz gumki. Rozczesujemy dokładnie włosy, a następnie robimy pośrodku głowy przedziałek. Część włosów, której nie zaplatamy, związujemy gumką, żeby nie przeszkadzały.

Wybieramy pasmo tuż nad czołem i dzielimy je na 3 części. Syntetyczne pasemko składamy na pół i dokładamy do skrajnych części swoich włosów. Układ warkocza (patrząc od lewej strony) powinien być następujący: część włosów naturalnych i część sztucznych, włosy naturalne, część włosów naturalnych i część sztucznych.

Teraz można zapleść warkocz jak zwykle, pamiętając o przekładaniu poszczególnych pasemek pod spodem. Warkocz powinien być ścisły, przy samej głowie, a gdy skończymy już dobierać pasma, robimy zwykły warkocz. Z pozostałą częścią włosów postępujemy identycznie.

Zobacz także: Modne warkocze - Wracają do mody w kilku odsłonach

Jak zakończyć warkocze bokserskie syntetyczne?

Warkocze bokserskie można zakończyć na kilka sposobów. Najprostszą metodą jest zawiązanie na końcu gumki. Dobrym pomysłem jest też zgrzanie końcówek warkoczy prostownicą.

Warkocze bokserskie można także zakończyć efektem sznurka. W tym celu włosy z końcówki dzielimy na dwie części. Każdą z nich skręcamy wokół osi w tym samym kierunku. Skręcone pasma owijamy następnie wokół siebie w kierunku odwrotnym niż poprzednio. Skręt chwytamy na koniec gumką.

Do jakich stylizacji pasują warkocze bokserskie syntetyczne?

Dwa warkocze bokserskie to fryzura, która idealnie komponuje się ze sportowym ubraniem, ale nie tylko! Doskonale uzupełni stylizację minimalistyczną, z oryginalną i prostą biżuterią i matowymi paznokciami.

W zależności od tego, czy dodamy do warkoczy pasma w kolorze naturalnym, czy też na przykład neonowym, będzie ona stanowiła idealne dopełnienie stroju do pracy, na spotkanie, na siłownię lub do kina.

Warkoczyki syntetyczne męskie

W tym miejscu musimy jeszcze dodać kilka słów na temat warkoczyków syntetycznych męskich. Wykonuje się je podobnie jak warkocze bokserskie, wybieramy jednak o wiele mniejsze pasma. Można też tu zastosować zarówno warkocz francuski, jak i holenderski, w zależności od tego, czy chcemy, by warkocz był „na wierzchu” (holenderski), czy też w formie plecionki (francuski).

Komu pasują warkocze syntetyczne?

Syntetyczne warkocze, zarówno bokserskie, jak i w formie małych warkoczyków, doskonale pasują do osób, które na co dzień wybierają młodzieżowe, dynamiczne stylizacje.

Pokochają je ci, którzy lubią wyróżniać się z tłumu i podkreślać swoją indywidualność. Fryzura z takimi warkoczami przyciąga spojrzenia i zachwyca swoją oryginalnością i egzotyką.