Zamknij

Ufarbowała włosy Nutellą i… nie żałuje. Efekt jest zaskakująco dobry

Dorota Iglikowska
01.02.2017 15:17

Fryzjer, który wpadł na pomysł tej wyjątkowej stylizacji jest jednocześnie zagorzałym miłośnikiem czekoladowego kremu.

Nutella jako farba do włosów
fot. instagram.com/p/BODdjpMAqiO

Prawdopodobnie dla większości kobiet z długimi włosami kontakt fryzury z gęstą i słodką substancją jaką jest Nutella nie kojarzy się przyjemnie. Trudno się dziwić, bo przeważnie ląduje ona na kromkach i naleśnikach. Tym większe zaskoczenie może wywołać film, na którym widać, jak zamiast typowej farby na włosy nakładana jest czekoladowo-orzechowa papka.

Oryginalną metodę wymyślił właściciel salonu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich o nazwie "Abed & Samer". Według tej receptury, jak wyjaśnia Abed Allahitani na stronie TeenVogue.com, wystarczy zmiksować Nutellę z mlekiem skondensowanym i gotowe. Wideo wrzucone na Instagram przez blogerkę modową Hudę Kattan, obejrzano już ponad milion razy.

Zobacz także: Supermarkety nie chcą sprzedawać Nutelli z powodu wyników badań Europejskiego Urzędu Bezpieczeństwa Żywności

Nutella
fot. East News

Zrób to sam

Rezultat jest lepszy niż można by przypuszczać. Na trwającym nie dłużej niż kilkadziesiąt sekund filmiku widać, jak czekoladowy krem jest wcierany w złociste blond włosy, a rozpuszczone kosmyki polewane są następnie mlecznym strumieniem. Po wysuszeniu i ułożeniu fryzury na włosach pojawił się karmelowy odcień

W rozmowie z Cosmopolitan.com osoba zajmująca się na co dzień koloryzacją włosów, Aura Friedman, próbowała wyjaśnić na czym polega "magiczne" działanie kremu i skąd ten fenomenalny efekt: Wyobrażam sobie, że tak jak czekolada może trwale poplamić ubranie, tak równie dobrze może zrobić to samo z włosami. Jestem przekonana, że olej z orzechów laskowych w jakiś sposób jest w stanie poprawić stan włosów, ale jednocześnie pozbycie się go z głowy będzie potem nie lada wyczynem.

Według zapewnień Abeda Allahitaniego lekki brązowawy odcień jest w stanie utrzymywać się od dwóch do trzech tygodni, natomiast ciemniejsze kolory wystarczą na dłużej.