Zamknij

Zapomnijcie o tych 3 fryzurach. Dodają nam lat i są już niemodne!

09.11.2020 09:35

Jest kilka fryzur, które jakiś czas temu były prawdziwymi hitami, a dziś uznawane są za niemodne. Zobaczcie, które uczesania odeszły już do lamusa.

kok
fot. Shutterstock

W tym sezonie wśród fryzjerskich trendów króluje przede wszystkim naturalność. Dlatego najwyższy czas pożegnać się z wymyślnymi uczesaniami, które do nikogo już nie pasują i odejmują nam uroku. Poniżej prezentujemy listę 3 fryzur, o których powinnyśmy zapomnieć, bo są niemodne i sprawiają, że wyglądamy w nich kilka lat starzej.

Te fryzury są już niemodne

Jeśli zastanawiasz się nad nowym uczesaniem, nie decyduj się na żadną z niżej wymienionych fryzur. Są niemodne, podkreślają nasze niedoskonałości i sprawiają, że wyglądamy na starsze. Ponadto stylizowanie tych fryzur wiąże się z narażeniem włosów na zniszczenie i przesuszenie.

1. Tapirowane włosy

Tapirowanie włosów za pomocą grzebienia jeszcze kilkanaście lat temu było prawdziwym fryzjerskim hitem. Ten trik ma za zadanie nadać fryzurze objętości i kształtu. Jednak od dawna jest passé i wszystko wskazuje na to, że nieprędko wróci do łask. Warto też dodać, że pocieranie o włosy grzebieniem bardzo niszczy ich strukturę.

2. Francuski kok

Francuski kok kiedyś dodawał kobietom elegancji. Mimo że jest bardzo wygodny w noszeniu, to jednak kojarzy się ze staromodnymi fryzurami, które nas postarzają i dodają nam powagi. Ponadto warto pamiętać, że przesadnie wystylizowane, sztywne kosmyki nie są już na czasie. Obecnie stawiamy na naturalność!

3. Trwała ondulacja

Trwała ondulacja była hitem lat 80. i 90. Mimo że wiele trendów z tamtych dekad wróciło do mody, to jednak ten zabieg na dobre odszedł do lamusa. Trwała ondulacja podkreśla niedoskonałości twarzy i daje nam lat. Ale to nie wszystko. Zabieg przy użyciu silnych środków chemicznych zmienia strukturę włosów i w efekcie je niszczy. Poza tym niezależnie od wieku czy typu urody, do żadnej z nas trwała ondulacja nie pasuje. Zgadzacie się?

loader

Masz półdługie włosy? Zobacz, jakie fryzury są idealne dla ciebie! Oto galeria z najciekawszymi pomysłami!