Zamknij

Szalone fryzury lat 80. Czy moda na nie znowu wraca?

02.01.2020
Aktualizacja: 18.09.2020 11:22
fryzury lata 80
fot. Shutterstock

Sprawdźcie, jakie są najmodniejsze fryzury inspirowane latami 80. Większość z nich wykonacie same w domu. Zainspirujcie się naszymi pomysłami dobranymi do włosów krótki, średnich oraz długich.

Moda z sezonu na sezon zmienia się o 180 stopni. To, co było modne kilka sezonów temu, wraca do nas w kolejnym jak bumerang. Idealnym przykładem do zobrazowania tego jest moda na fryzury z lat 80. Misterne cięcia, trwała ondulacja czy starannie wykonane loki z pewnością sprawdzą się wśród tych z was, które zacięcie obserwują najświeższe trendy i śledzą zmiany w modzie.

Zobacz także: TOP 5 lokówek do włosów. Podpowiadamy, którą wybrać!

Przez niektórych szalone fryzury lat 80. mogą okazać się zbyt absurdalne. W tamtych czasach mało kto myślał o minimalizmie i prostocie. Włosy miały mieć wtedy objętość, która wykraczała ponad wszelkie standardy. Sprawdźcie, jakie są najmodniejsze fryzury lat 80.

Fryzury lata 80.

Długie fryzury lata 80.

W latach 80. długie włosy nie miały lekko. Były przede wszystkim mocno natapirowane i uniesione od samej nasady. W efekcie wyglądały jak napuszone hełmy. Co poniektórzy dodatkowo karbowali swoje włosy od samego czubka aż po same końcówki.

Średnie fryzury lata 80.

Najczęstszym zabiegiem na włosy o średniej długości była trwała ondulacja. Dzięki niemu włosy były bardziej poskręcane i uzyskiwały jeszcze większą objętość. Włosom o długości do ramion chętnie dodawano również grzywkę, mocno napuszona i przeczesana na bok była synonimem lat 80.

Krótkie fryzury lata 80.

Krótkie fryzury z lat 80. to przede wszystkim inspiracje Davidem Bowie czy Madonną. Krótkie włosy na samym czubku głowy były mocno nastroszone i podkreślone lakierem do włosów. W latach 80. królowały również asymetryczne cięcia.

Sprawdźcie, jakie są najmodniejsze inspiracje na fryzury z lat 80.

Według was dobrze, że moda na fryzury lat 80. wróciła?

Zobacz także: Jak robić warkocz holenderski dobierany?