Zamknij

Chcesz wyszczuplić twarz włosami? Wypróbuj ten prosty trick!

18.09.2020 13:52
Młoda dziewczyna z krótkimi włosami wyszczupla swoją twarz dzięki przedziałkowi z boku
fot. Shutterstock

Chcesz wyszczuplić twarz włosami? Wypróbuj ten prosty trick fryzjerski

Jak wyszczuplić twarz przy pomocy fryzury? Ten odwieczny problem zastanawia miliony kobiet na całym świecie. Nie musimy być puszyste, żeby mieć okrągłą twarz. Dlatego też, niezależnie od sylwetki, niektóre z nas szukają takich fryzur, które nieco wyszczuplą zaokrągloną buzię. Kobiety o takim kształcie twarzy najładniej wyglądają oczywiście w dłuższych włosach, ale czy to znaczy, że całkiem muszą zrezygnować z krótkich włosów? Zdecydowanie nie! Podpowiadamy prosty trick fryzjerski, który wyszczupli twoją twarz!

Zobacz także: Jak dobrać fryzurę i makijaż do twarzy owalnej? Podpowiadamy!

Prosty trick fryzjerski, dzięki któremu wyszczuplisz twarz włosami

Gdybyśmy mieli wskazać jedną krótką fryzurę, która pięknie wysmukla twarz, bez wątpienia byłby to angular bob. Co jednak, jeżeli masz zupełnie inne włosy?

Okazuje się, że fryzjerzy wskazują prosty trick, dzięki któremu możesz wysmuklić swoją twarz dowolną fryzurą!

Wystarczy, że układając włosy, będziesz pamiętać o tym, żeby przedziałek nie był na środku. Jeżeli znajdzie się z boku, optycznie wyszczupla twarz i nadaje jej lekkości. Niezależnie od tego, czy masz długie włosy, krótkie, czy może szczepione w koczka.

W przypadku upięć, warto pamiętać też o tym, żeby z przodu wyciągnąć pasma, które będą romantycznie zwisały po obu stronach twarzy. To także optycznie ją wyszczupli.

Jak widać zatem, możesz zdecydować się na niemal każdą fryzurę. Wystarczy, że odpowiednio będziesz układać włosy.

Zobacz także: 5 najmodniejszych fryzur na nadchodzący sezon jesień/zima. Wybierz z nami swoją ulubioną!

To, jaką fryzurę wybieramy, zdecydowanie może powiedzieć wiele na temat naszej osobowości. W końcu to właśnie nasza podświadomość podpowiada nam, na jakie włosy się zdecydować.