Zamknij

Prostownica pali włosy? Ta jest zimna jak lód i regeneruje pasma

11.04.2016 09:43
Lodowa prostownica
fot. www.us.inversehair.com

To pierwsze urządzenie, które wykorzystuje ujemne temperatury, by poprawić kondycję naszych włosów. W końcu nastąpi przełom w stylizacji fryzur?

Nadmiar zabiegów stylizacyjnych, źle dobrane kosmetyki czy nieodpowiednie nawyki żywieniowe mogą sprawić, że nasze włosy staną się kruche, osłabione i stracą blask. Powstała innowacyjna prostownica do włosów, która je szybko odżywi. Wystarczy włożyć ją do zamrażarki. Naprawdę! 

Urządzenie z pozoru wygląda jak tradycyjny przyrząd do prostowania włosów, ale tak naprawdę w niczym jej nie przypomina. Inverse Hair Conditioning System to pierwsze urządzenie, które dzięki właściwościom lodu, wzmacnia i odbudowuje włosy. Na pomysł stworzenia go wpadł David Roe, stylista fryzur z Nowej Zelandii. Zaobserwował, że włosy jego żony po umyciu lodowatą wodą, stały się mocniejsze i bardziej lśniące. To zainspirowało go do rozpoczęcia badań nad stworzeniem urządzenia, które wykorzystuje minusowe temperatury do ich pielęgnacji.

Zestaw Inverse

Fotografia: www.us.inversehair.com

Jak działa lodowa prostownica do włosów?

Lodowy system pielęgnujący składa się z dwóch oddzielnych części: silikonowego trzonu wypełnionego wodą oraz plastikowej nasadki. W celu wykonania zabiegu, wkładamy bazową część urządzenia do zamrażarki na co najmniej dwie godziny. Przez ten czas woda w niej zawarta zamieni się w lód. Następnie nakładamy na nią plastikowy uchwyt, który jest zaprojektowany tak, by ochronić nasze ręce przed zimną temperaturą. Prostowanie włosów na zimno nigdy nie było prostsze.

Prostownice do włosów używamy na wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy. Zabieg je nawilży, odżywi i wzmocni ich strukturę. Jeżeli będziemy go przeprowadzać regularnie, nasze włosy staną się bardziej miękkie, mocniejsze, zdrowsze i łatwiejsze do rozczesania. Twórca przekonuje, że lepsze efekty uzyskamy jeżeli będziemy stosować także dedykowaną do zestawu mgiełkę pielęgnującą.

Inverse Hair Conditioning System nie potrzebuje zasilania i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Kosztuje 900 złotych, a odżywcza mgiełka do włosów 100 złotych.