Zamknij

5 błędów, które popełniasz w trakcie farbowania włosów i nawet o tym nie wiesz. Skończ z nimi

20.04.2021 11:07
farbowanie włosów
fot. Shutterstock

Samodzielnie farbujesz włosy, ale nie jesteś zadowolona z efektów? Być może popełniasz kilka najczęstszych błędów. Podpowiadamy, które nawyki podczas koloryzacji szkodzą twoim pasmom.

W czasie lockdownu jesteśmy zmuszone własnoręcznie farbować włosy. Niektóre z nas uzyskują perfekcyjny kolor na swojej czuprynie, ale jest sporo osób niezadowolonych z efektów domowych zabiegów. Wszystko przez kilka błędów, z których zwykle nie zdajemy sobie sprawy. Sprawdźcie, czy wy też je popełniacie.

Błędy podczas farbowania włosów

Jeśli chcesz otrzymać wymarzony odcień na włosach i zapewnić im właściwą kondycję, nigdy nie popełniaj tych błędów.

1. Brak próby uczuleniowej

Wiele z nas pomija próbę uczuleniową przed koloryzacją pasm. Przez to możemy doświadczyć reakcji alergicznej. Jeżeli nigdy wcześniej nie używałaś danego produktu, na początku zaaplikuj go na skórę w zgięciu łokcia i odczekaj kwadrans. W przypadku, gdy poczujesz pieczenie lub pojawi się wysypka, zrezygnuj z tego kosmetyku.

2. Nakładasz farbę na zniszczone włosy

Jeżeli twoja pasma są bardzo suche i łamliwe, nie nakładaj na nie produktów do koloryzacji. W innym razie możesz jeszcze bardziej pogorszyć ich kondycję i sprawisz, że zaczną się kruszyć.

3. Niewłaściwie rozrabiasz farbę

Jednym z najważniejszych etapów podczas koloryzacji włosów jest odpowiednie rozrobienie farby. Często odmierzamy na oko krem koloryzujący i krem utleniający. Poza tym niedokładnie je ze sobą mieszamy. Przez to odcień, który otrzymamy, może wyglądać zupełnie inaczej niż ten pokazany na opakowaniu produktu.

4. Nierównomiernie nakładasz farbę

Wiele z nas aplikuje farbę nierównomiernie na pasma. Z tego powodu włosy po koloryzacji nie mają jednolitego odcienia. Uważaj też na to, aby nie przesadzić z ilością stosowanego produktu.

5. Zbyt długo lub za krótko trzymasz farbę na włosach

Zgodnie z zaleceniami producentów kosmetyków farbę należy rozprowadzać na włosach od 10 do 15 minut. Dopiero po upływie tego czasu powinnyśmy liczyć czas trzymania produktu na głowie.

Zobacz także: Grey blending to najmodniejsza fryzura tego roku. Dla pań, które lubią naturalność

Farbowanie włosów: najczęstszy błąd

Zdarza się też, że usuwając farbę z włosów, stosujemy zbyt małą ilość wody. Pamiętaj, aby następnym razem na początku spienić kosmetyk i po 3 minutach dokładnie go spłukać.

2021 rok będzie sprzyjał odważnym metamorfozom. Oto TOP 10 inspiracji na najmodniejsze fryzury idealne dla każdej długości włosów.