Zamknij

Ombre na włosach - jak samodzielnie stworzyć efekt cieniowania?

06.06.2018 15:22
Włosy ombre
fot.

Ombre na włosach stał się jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów koloryzacyjnych w salonach fryzjerskich. Naturalny efekt cieniowania można uzyskać, stosując metodę składającą się z 4 kroków. Aby samodzielnie zrobić ombre na włosach, należy zastosować rozjaśniacz na końcówkach. Sprawdź, jak to zrobić, aby nie zniszczyć włosów.

Ombre na włosach to modny efekt cieniowania, na który najczęściej decydują się blondynki. Cena wizyty u stylisty fryzur kosztuje od 200 do około 350 zł, jednak możesz go też wykonać samodzielnie lub poprosić o to np. przyjaciółkę. Poniżej wyjaśniamy, jak wykonać ombre na włosach krok po kroku.

Sprawdź też na czym polega różnica między sombre a ombre.

Zobacz także: Ten kolor włosów będzie hitem lata 2018! Kobiety już oszalały na jego punkcie

Ombre na włosach - krok 1

Ombre najlepiej wygląda na cieniowanych włosach. Zanim zaczniesz koloryzację zadbaj o ich odpowiedni wygląd. Ombre na włosach doskonale sprawdza się na długich i średniej długości kosmykach. Przed farbowaniem powinnaś ściągnąć wcześniejszą farbę. Niestety ombre na włosach w mniejszej lub w większej mierze je niszczy. Jeśli masz zniszczone i bardzo cienkie kosmyki, zrezygnuj z tego zabiegu.

Ombre na włosach - krok 2

Pamiętaj, aby nie nakładać rozjaśniacza zbyt wysoko na włosy. W innym wypadku osiągniesz nieestetyczny efekt przeciągniętego odrostu. Przed samym zabiegiem rozczesz dokładnie włosy szczotką i zrób przedziałek z tyłu głowy, a potem nanieś rozjaśniacz na końcówki (około 5 cm w przypadku długich włosów, a przy krótkich wystarczą 2-3 cm).

W trakcie rozsmarowywania rozjaśniacza na włosach rozczesuj włosy palcami. Na koniec końcówki zawiń w folię aluminiową.

Ombre na włosach - krok 3

Poczekaj 15 minut, a następnie nałóż rozjaśniacz na resztę włosów maksymalnie do brody. Potem zawiń rozjaśniane włosy folią i poczekaj kolejne 10 minut.

Ombre na włosach - krok 4

Gdy minie już 10 minut, zdejmij folię aluminiową z włosów i spłucz farbę. Na koniec zastosuj na zwilżone kosmyki odżywkę do włosów farbowanych. Ze względu na to, że rozjaśnione włosy po czasie mogą żółknąć, najlepiej nawilżać specjalnie dobrane kosmetyki, które zabezpieczą twój kolor.

Sprawdź też na czym polega flamboyage.

Autor: Martyna Wojciechowska

Zagłosuj

Jak często farbujesz włosy?

Liczba głosów: