Zamknij

Odsiwiacz - sposób na powrót do naturalnego koloru włosów

Martyna Wojciechowska
30.05.2018 15:13
Siwe włosy
fot. Shutterstock

Odsiwiacz to kosmetyk, który przywróci twoim włosom naturalny kolor. Jeśli zauważasz na swojej głowie pierwsze siwe włosy i chcesz się ich pozbyć, ten produkt będzie dla ciebie idealny. Podpowiadamy, który produkt wybrać oraz jak go używać. Zanim wybierzesz się na zakupy, przeczytaj ten tekst.

Odsiwiacz nie tylko usunie siwy kolor włosów, ale i sprawi, że będziesz wyglądać młodziej. Produkt ten stosują najczęściej mężczyźni, którzy chcą pozbyć się oznak starości. Odsiwiacz jest skuteczny, łatwo dostępny i całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia, dlatego cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Odsiwiacz - cena

Odsiwiacz kupisz w każdej drogerii i aptece. Do wyboru masz wiele propozycji w bardzo przystępnych cenach. Do najpopularniejszych należą kosmetyki marek Wella, No Grey, Silver Stop, Re-Nature Schwarzkopf, Odsiwiacz, Delia. Ceny wahają się od kilkunastu do około 100 zł.

Zobacz także: Peeling do skóry głowy. Najmniej popularny, ale bardzo wartościowy. Właściwości i sposoby na przygotowanie

Odsiwiacz - jak działa?

Odsiwiacz redukuje utlenioną melaninę, co umożliwia przywrócenie włosom pierwotnego koloru. Pierwotny kolor włosów jest przywracany stopniowo, więc należy uzbroić się w cierpliwość. Odsiwiacz, w przeciwieństwie do farb do włosów jest w stanie uzyskać pierwotną barwę i w dodatku bez narażania ich na zniszczenie.

Użytkownicy na forach internetowych dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. Niektórzy są zadowoleni z efektów działania odsiwiacza, inni zaś mają pewne zastrzeżenia. Okazuje się, że rezultat stosowania odsiwiaczy zależy przede wszystkim od twojego naturalnego odcienia. Na czarne włosy odsiwiacz nie zadziała.

Jeżeli masz jaśniejsze włosy jest szansa, że przynajmniej w jakimś stopniu zadziała. Jednak żaden producent nie jest w stanie zagwarantować osiągnięcia efekt sprzed pojawienia się na włosach siwizny.

Sztucznie kolorowane włosy mają jednakowy odcień na całej głowie, natomiast włosy w naturalnym kolorze charakteryzują się różnymi partiami o określonych odcieniach. Jest to wynikiem różnego stopnia utleniania melaniny. Działanie odsiwiacza przywraca całkowicie naturalny wygląd włosów wraz z ich delikatnymi odcieniami - pisze użytkownik na forum.

Odsiwiacz - jak go używać?

Siwienie to nieuchronny proces. U niektórych zmiany te przychodzą wcześniej, u innych później. Odsiwiacz może być stosowany niezależnie od wieku czy poziomu osiwienia. Na rynku są też produkty, które nie tylko usuwają siwiznę, ale i wzmacniają cebulki włosów i usuwają łupież.

Należy do nich m.in. odsiwiacz marki Lozione K. Warto dodać, że nie powinno się używać produktów tego typu na włosy, które były wcześniej pokryte farbą. Poniżej podpowiadamy, jak należy używać odsiwiacz.

Niezależnie od tego, czy odsiwiacz jest w formie płynu, pianki czy żelu, nanieś produkt bezpośrednio na suche włosy i pozostaw na określony czas, o którym dowiesz się, czytając instrukcję obsługi konkretnego kosmetyku. Następnie spłukaj produkt, o ile jest to konieczne. (Niektóre produkty tego wymagają, a inne nie. Właśnie dlatego przed zastosowania odsiwiacza przeczytaj dokładnie etykietę i postępuj zgodnie z procedurą.

Ten zabieg warto przeprowadzić dwukrotnie, aby przywrócić włosom naturalny kolor. Następnie używaj odsiwiacza od 3 do 5 tygodni. Należy go używać tylko na odrosty.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Autor: Martyna Wojciechowska