Zamknij

Farbujesz włosy? Unikaj tego składnika w odżywkach!

05.12.2019 14:45
Kobieta z rudymi, długimi lokami i w zielonej bluzce cieszy się do zdjęcia
fot. Shutterstock

Wydawać by się mogło, że każda odżywka do włosów może dobrze wpłynąć na nasze kosmyki. Okazuje się jednak, że lepiej unikać tych, w których znajdują się dwa składniki.

Nie wszystkie kosmetyki do włosów są korzystne dla naszej fryzury. Niby nie ma w tym zdaniu nic odkrywczego, jednak mało kto zdaje sobie sprawę, jakie składniki powinny znajdować się w kosmetykach do włosów, a jakiego składu lepiej unikać. Z kosmetykami jak z produktami spożywczymi, warto sprawdzać etykietki. Okazuje się, że w odżywkach do włosów można znaleźć dwa składniki, które mogą zaszkodzić fryzurze. Zwłaszcza, jeżeli farbujesz włosy.

Zobacz także: Raspberry Bourbon - najmodniejszy kolor włosów na zimę! 

Unikaj odżywek z SLS i SLES

SLS i SLES to silne detergenty, które znaleźć możemy w szamponach do włosów. Dzięki nim kosmetyk pieni się i dokładnie oczyszcza naszą fryzurę. Detergenty te mogą podrażniać skórę, wysuszać ją i uczulać. Zwłaszcza w dużej ilości.

Okazuje się, że te detergenty można znaleźć także w odżywkach do włosów. Dlatego również mycie włosów odżywką może być dla naszych kosmyków szkodliwe. A taka ilość SLS i SLES w kosmetykach może znacznie uszkodzić kosmyki. Zwłaszcza, jeżeli nasze włosy są podatne na uszkodzenia. 

Kto przede wszystkim powinien wystrzegać się SLS i SLES w odżywkach? Zdecydowanie muszą uważać na nie osoby z cienkimi, słabymi i wypadającymi włosami. A także osoby, które farbują włosy. Nie od dziś wiadomo bowiem, że farba uszkadza kosmyki, a pielęgnacja kosmetykami z powyższymi detergentami może jeszcze bardziej naruszać fryzurę i skórę głowy. 

Warto zatem całkowicie zrezygnować z odżywek z dodatkiem tych silnych detergentów.

Zobacz także: 7 fryzur, których faceci nie znoszą u kobiet

Odpowiedz na kilka prostych pytań i przekonaj się, którą ikony mody jesteś.

Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?