Zamknij

Oto najrzadszy kolor włosów na świecie. Ma go zaledwie 1 proc. populacji!

24.09.2020 09:59
Dziewczyna z kolorowymi włosami
fot. Shutterstock

Osoby, które urodziły się z takim kolorem włosów, mogą czuć się wyjątkowe! Już o wiecie, o który chodzi?

Duża część z nas od pewnego momentu zaczyna farbować włosy. Często wynika to z tego, że z wiekiem zaczynamy siwieć, ale też przyczyną może być zwykła chęć zmiany wizerunku.

Zastanawialiście się kiedy, którego koloru włosów jest na świecie najwięcej? I mamy na myśli naturalny kolor, a nie po nałożeniu farby. Zobaczcie, jak procentowo rozkładają się kolory włosów wśród populacji całego świata. I który z nich jest najrzadszy.

Najrzadszy kolor włosów na świecie

Najczęściej spotykanym kolorem włosów na świecie jest kolor czarny. Taki odcień włosów ma ok. 80 proc. populacji. Najczęściej z takim kolorem włosów rodzą się mieszkańcy Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej, a także obywatele wschodnich i południowych regionów Europy. Za ten kolor odpowiada duża ilość melaniny. Kiedy jej zawartość w organizmie się zmniejsza, zaczynamy siwieć.

Następny w kolejności jest kolor brązowy, ale nim może pochwalić się zaledwie 11 proc. społeczeństwa. Taki kolor włosów można spotkać u Europejczyków, Australijczyków czy Kanadyjczyków. Występuje również w Amerykach i częściowo w Azji.

Jednym z najrzadziej naturalnie występujących kolorów włosów jest blond. I choć na ulicach widzimy dość dużo osób z takim odcieniem włosów, przeważnie są to włosy farbowane. Osoby z blond włosami stanowią zalewie 3 proc. populacji i najczęściej są to mieszkańcy północnych regionów Europy i niektórych zakątków Azji.

Najrzadszym kolorem włosów jest oczywiście rudy. Może pochwalić się nim zaledwie 1 proc. społeczeństwa! Naturalnie rude włosy występują u mieszkańców Wielkiej Brytanii, Irlandii, ale też w niektórych regionach Skandynawii.

Ten projekt robi furorę na całym świecie. Pozują tutaj gwiazdy wraz ze swoimi młodszymi wcieleniami.