Zamknij

Te błędy większość z nas popełnia podczas czesania włosów. Przez nie pasma są zniszczone i wypadają

08.06.2021 10:59
czesanie włosów
fot. Shutterstock

Czesanie włosów to czynność, którą wykonujemy automatycznie. Okazuje się jednak, że stosowanie nieodpowiedniej techniki może mieć fatalny wpływ na nasze pasma. Sprawdź, czy na pewno robisz to we właściwy sposób.

Nasze włosy w wielu codziennych sytuacjach narażone są na zniszczenie. Nawet sposób, w jaki je czeszemy, ma wpływ na wygląd naszej czupryny. Podpowiadamy, które przyzwyczajenia powinnaś na dobre wyeliminować, aby poprawić kondycję pasm.

Najczęstsze błędy podczas czesania włosów

Fryzjerzy często podkreślają, że stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji włosów nie wystarczy, aby przywrócić im zdrowie i piękny wygląd. Równie istotne są nasze przyzwyczajenia związane z układaniem czupryny. Oto najczęstsze błędy, które popełniamy podczas czesania włosów.

1. Używamy niewłaściwych grzebieni

Wybór akcesoriów do czesania pasm ma większe znaczenie, niż może nam się wydawać. Jeśli masz długie włosy i używasz grzebienia z krótkimi, gęstymi zębami o ostrych kątach, narażasz swoją czuprynę na zniszczenie. Koniecznie zainwestuj w grzebień lub szczotkę z długimi, szeroko rozstawionymi zębami.

2. Stosujemy nieodpowiednią technikę czesania

Wiele z nas czesze włosy długimi pociągnięciami grzebienia od nasady aż po końce. Okazuje się, że to błąd. Przez to przyzwyczajenie pasma nadmiernie wypadają. Czuprynę należy rozczesywać, zaczynając od końców. Dopiero później możemy przejść do wyższych partii włosa. 

3. Gwałtownie rozczesujemy mokre włosy

Jeżeli szybko i niedbale rozczesujesz mokre pasma, stają się one bardziej podatne na wypadanie i zniszczenie. Tuż po umyciu włosów warto poświęcić więcej czasu na ich dokładne rozczesanie. Wykonuj tę czynność długimi, spokojnymi ruchami.

Zobacz także: Ta fryzura z lat 90. wraca do łask. Gwiazdy znów ją pokochały

Jak powinno się czesać włosy?

Wszystkie włosy, niezależnie od ich długości czy grubości, wymagają delikatnego traktowania. Pamiętaj o tym, aby czesać je nie więcej niż 2-3 razy dziennie. Ponadto czyść regularnie swoje szczotki i grzebienie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie przenosisz na swoje pasma bakterii.

2021 rok będzie sprzyjał odważnym metamorfozom. Oto TOP 10 inspiracji na najmodniejsze fryzury idealne dla każdej długości włosów.