Zamknij

Panelowa koloryzacja to hit zimy 2020/2021. Ta fryzura podbija Instagrama

17.11.2020 10:43
Kobieta maluje włosy u fryzjera
fot. Shutterstock

Panelowa koloryzacja to nowy trend fryzjerski, który już podbija Instagrama. Tej zimy będzie hitem!

Po sezonie, gdy stawiałyśmy przede wszystkim na naturalność, przyszedł czas na nieco odważniejsze fryzury. Tej zimy absolutnym numerem jeden będzie panelowa koloryzacja, która stała się już hitem Instagrama i jest coraz popularniejsza w salonach fryzjerskich. Polega ona na dobraniu dwóch tonacji farb, które fryzjer może nałożyć nam na włosy na różne sposoby, w imię zasady panelowej. Na czym dokładnie polega tego typu koloryzacja i jaki efekt możemy osiągnąć po jej zastosowaniu? Zobaczcie same! 

Zobacz także: Dirty brunette to najmodniejsza koloryzacja tego sezonu. Postaw na efekt nonszalancji

Modne fryzury zima 2020: panelowa koloryzacja to hit Instagrama!

W koloryzacji panelowej chodzi o to, żeby wybrane pasma włosów pomalować różnymi odcieniami. Najczęściej tę zasadę stosuje się, farbując spód na jeden kolor, a wierzchnie kosmyki na inny.

Fryzjer może też podzielić nasze włosy na pół i stworzyć efekt podobny do tego, jaki miała Cruella De Mon, przy czym jest to zdecydowanie opcja dla odważniejszych pań. 

Panelowa koloryzacja to malowanie włosów na dwa różne kolory i tylko od nas zależy, jak bardzo chcemy, żeby odróżniały się one od siebie. To mogą być dwa bardzo podobne odcienie. Mogą to być jednak także dwie różne barwy, nawet kontrastujące ze sobą - jak czerń i biel. 

Możemy podzielić włosy na głowie w jakby puzzle i po przemyśleniu efektu, który chcemy uzyskać, łączyć je kolorystycznie w dowolny sposób. Technika panelowych puzzli pozwala nam na uzyskanie migoczących odcieni na podobnych poziomach jasności lub sporych, bardziej awangardowych kontrastach kolorystycznych oraz na płynnie przechodzących barwach lub wyraźnie zaznaczonej granicy między panelami, w zależności od tego, jaki kształt, w której płaszczyźnie i zaokrągleniu głowy wybierzemy - tłumaczy w rozmowie z Party.pl Anna Szeszuła, fryzjerka z salonu Czesnka w Poznaniu. 

Często tego typu koloryzację wykonuje się też, malując jedną wyrazistą barwę na klasycznej, np. róż lub niebieski na włosach blond. Tylko od waszej wyobraźni i odwagi zależy, jaki odcień uzyskacie na włosach. 

Zobaczcie same, jakie efekty możecie osiągnąć, wykonując panelową koloryzację.  

Zobacz także: Jak dobrać fryzurę do twarzy? Dzięki tej metodzie już po kilku sekundach poznasz odpowiedź

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.