Zamknij

Contrast hair to modna fryzura na wiosnę i lato 2021. Czas na kontrastujące kolory

28.04.2021 14:26
Młoda dziewczyna z modną koloryzacją contrast hair na głowie
fot. Shutterstock

Najlepsze fryzury to te, które ładnie wyglądają i są praktyczne. Należy do nich contrast hair, czyli najmodniejsza koloryzacja wiosny i lata 2021.

Ombre hair od lat niezmiennie pozostają w trendach. Ta fryzura daje nam wiele możliwości i przede wszystkim sprawia, że nie musimy często farbować włosów. Nic więc dziwnego, że dużą popularnością cieszyła się w okresie pandemii koronawirusa. W najbliższych miesiącach także nie wyjdzie z mody. Na naszych włosach królować będzie jednak konkretna koloryzacja, mianowicie contrast hair. Oznacza to, że będziemy stawiać na kontrastujące barwy. Zobaczcie sami, na czym polega taka fryzura i jak się prezentuje.

Zobacz także: Koloryzacja vacation glow hair będzie hitem 2021 roku. Zainspiruj się tym trendem

Modne fryzury wiosna/lato 2021: contrast hair to modna koloryzacja

Koloryzacja contrast hair polega na malowaniu włosów dwoma farbami tak, żeby otrzymać dużą różnicę w wyglądzie nasady i pozostałej części kosmyków.

Z tego typu fryzury słynie m.in. Billie Eilish, która połączyła ciemne pasma z zielonymi. Coraz więcej kobiet decyduje się na taką koloryzację, ponieważ jest ona bardzo praktyczna.

Najlepiej dobrać górną barwę do naturalnych włosów. Dzięki temu nie będziecie musiały zbyt często farbować kosmyków. Na dole możecie postawić na platynowy blond lub różnego rodzaju wyraziste kolory.

Najważniejsze w tej koloryzacji jest mocne odróżnianie się góry fryzury od jej dołu. 

Sami zobaczcie, jak prezentują się tego typu włosy. 

Zobacz także: Oyster grey to najmodniejszy kolor włosów wiosny i lata 2021. Idealny dla fanek chłodnego blondu

Modne fryzury 2021

Jeżeli nie chcesz mieć aż tak ekstrawaganckiej fryzury, zawsze możesz postawić na nieco subtelniejszą stylizację. Świetnie pod tym względem sprawdzą się halogen highlights oraz nude hair.

Jeżeli natomiast chcesz postawić na jednolitą barwę, wypróbuj honey blonde lub farbę w odcieniu ciemnej czekolady

Zobacz także: Ta fryzura w stylu lat 90. stała się największym hitem na TikToku. Sprawdź, jak ją wykonać

2021 rok będzie sprzyjał odważnym metamorfozom. Oto TOP 10 inspiracji na najmodniejsze fryzury idealne dla każdej długości włosów.