Zamknij

Te modne propozycje fryzur na półdługich włosach będą królowały w tym sezonie. Zainspiruj się!

14.01.2021
Aktualizacja: 20.01.2021 13:34
Dziewczyna z różowymi ustami oraz warkoczem
fot. Shutterstock

Dowiedz się, na jakie modne fryzury na półdługich włosach powinnaś się zdecydować. Te cięcia nie wyjdą szybko z mody!

Czas na zmianę uczesania? Włosy o długości nieco poza ramiona są uniwersalnie twarzowe, a przy tym niezmiennie pojawiają się w propozycjach stylistów na nowy sezon. Przygotowaliśmy więc zestawienie modnych fryzur do wykonania na półdługich włosach, które cieszyły się szczególną popularnością na wybiegach.

Subtelne i modne damskie fryzury dla półdługich włosów

  • Długie grzywki – curtain bangs nie wychodzą z mody również w nowym sezonie. Fryzura ta jest wyjątkowo uniwersalna i stanowi znakomite tło dla wielu typów urody. Szczególnie dobrze prezentuje się z lekko pocieniowanymi dla dynamiki i objętości półdługimi włosami, nadając cięciu odrobinę retro stylu.
  • Naturalna tekstura – stawiamy na ciałopozytywność, czas zaakceptować swoje naturalne loki! Falowane lub kręcone włosy sięgające do obojczyków są szalenie atrakcyjne, a przy tym zupełnie niekłopotliwe w pielęgnacji. Wyciągnij ze swoich kosmyków to, co  w nich najlepsze i odrzuć prostownicę w kąt.
  • Lob w nieładzie – jesteśmy zdania, że długość do obojczyków pasuje to najbardziej uniwersalne cięcie na świecie – pasuje każdemu! Dodajmy do tego odrobinę kontrolowanego nieładu i minimalną stylizację i mamy przepis na najmodniejsze uczesanie półdługich włosów tego sezonu. Wygoda przede wszystkim!
  • Precyzyjny lob – nieco w kontrze do niewymagającego wysiłku cięcia, które proponowaliśmy wcześniej, prezentujemy teraz równego, gładkiego loba. Kluczem do osiągnięcia perfekcyjnego looku jest tu zadbanie o szczegóły – idealne wyprostowanie włosów i nabłyszczenie ich. 

Odważne i fajne fryzury z półdługich włosów

  • Na czeskiego piłkarza – choć powrotu tego trendu mogliśmy spodziewać się już od dłuższego czasu, bacznie obserwując wybiegi, wciąż jesteśmy zaskoczeni. Włosy wyraźnie krótsze na górze i dłuższe na dole wracają do łask. Mullet, zwany także fryzurą na czeskiego piłkarza, dodaje nam odrobinę rockowego sznytu, a przy okazji jest wyjątkowo twarzowy. Warto się skusić!
  • Zaczesane do tyłu – kolejna moda dla odważnych, która opuszcza żurnale i trafia na ulice. Androgeniczne zaczesanie włosów do tyłu dodaje nam powagi i tajemniczości. Świetnie komponować się będzie z minimalistycznymi stylizacjami, a jego wykonanie jest banalnie proste – wystarczy odrobina żelu do włosów i grzebień.
  • Retro fale – każdy sezon składa hołd trendowi sprzed lat, nie inaczej jest i teraz. Modny staje się retro lob z głębokim przedziałkiem z boku. Jego obowiązkowym elementem są także fale miękko opadające na ramiona. Efekt ten łatwo osiągniemy przeczesując loki, a następnie wywijając je na grzbiecie ręki. 
  • A shag cut wspominaliśmy już o mullecie, teraz czas na jego subtelniejszy odpowiednik. Shag cut to modna fryzura dla półdługich włosów składająca się z wielku krótkich, postrzępionych warstw sprawiających wrażenie bałaganu na głowie. Znakomicie komponuje się z grzywką i kręconymi włosami, co czyni ją naszą faworytką  z całego zestawienia.

Zobacz także: Paryski blond to najmodniejszy kolor włosów 2021 roku. Wymaga specjalnej pielęgnacji