Zamknij

Metoda Root Melt to hit 2021 roku. Dzięki niej twoje włosy nabiorą wyjątkowego blasku

23.02.2021 11:29
Włosy
fot. Shutterstock

Tradycyjny balayage coraz częściej zastępowany jest nowymi technikami koloryzacji. Obecnie do wyboru mamy wiele możliwości, ale największą furorę robi metoda Root Melt. Podpowiadamy, na czym ona polega.

Wraz z nadejściem mody na naturalność większość z nas rezygnuje z wyrazistych koloryzacji i stawia na delikatne odcienie, które mają za zadanie odświeżyć nasz wygląd i rozświetlić twarz. Jeżeli chcesz uzyskać taki efekt, wypróbuj nową metodę farbowania pasm, nazywaną Root Melt.

Modne fryzury 2021: koloryzacja Root Melt

Klasyczny balayage rozjaśni twoje pasma, ale często daje nienaturalny efekt. W związku z tym styliści fryzur wciąż szukają nowych rozwiązań, by udoskonalić rezultaty farbowania włosów. Jeszcze niedawno pisałyśmy o tym, że na topie jest reverse balayage, a teraz dowiadujemy się o kolejnym trendzie w koloryzacji, który zdobywa rosnącą popularność.

Metoda Root Melt polega na umiejętnym dobieraniu odcieni wybranych pasm w taki sposób, aby przejścia między nimi były praktycznie niezauważalne. W celu uzyskania naturalnego efektu fryzjerzy radzą używać farby o 2-3 tony jaśniejszej od swojego koloru włosów.

Jak informuje serwis kobieta.pl, ta "miękka" forma balayage'u pasuje do jasnych i ciemnych włosów. Jednak wymaga wprawy i doświadczenia. Właśnie dlatego radzimy wykonać Root Melt u profesjonalisty. Poniżej prezentujemy najciekawsze inspiracje.

2021 rok będzie sprzyjał odważnym metamorfozom. Oto TOP 10 inspiracji na najmodniejsze fryzury idealne dla każdej długości włosów.