Zamknij

Ten trend w malowaniu włosów wraca do łask. TOP 5 pomysłów na taką fryzurę

17.12.2020 14:54
Kobieta z kręconymi włosami i balejażem na głowie
fot. Shutterstock

Ten sposób malowania włosów od lat cieszy się olbrzymią popularnością. Wygląda rewelacyjnie i w 2021 roku wraca do łask w wielkim stylu.

Ten sposób koloryzacji włosów znały doskonale jeszcze nasze babcie. Teraz w wielkim stylu wraca do łask i w 2021 roku będzie dodawał uroku wielu kobietom. Przede wszystkim dlatego, że dzięki niemu możemy nieco rozjaśnić włosy, tym samym nadając promiennego wyglądu naszej twarzy. Ten sposób farbowania zdecydowanie odmładza. Nic więc dziwnego, że na poczciwy baleyage nadal decyduje się sporo kobiet. A w najbliższych miesiącach postawi na niego jeszcze więcej pań. Podpowiadamy TOP 5 fryzur, do których pasuje taka koloryzacja.

Zobacz także: To jedna z najbrzydszych fryzur na świecie. W 2021 roku znów będzie modna

Modne fryzury 2021: baleyage wraca do łask. TOP 5 inspiracji

Baleyage nie jest nowością w trendach fryzjerskich, ale po latach wraca do łask.

Ta forma koloryzacji polega na rozjaśnieniu poszczególnych pasm włosów tak, aby utworzyć na ciemniejszych kosmykach jasne refleksy. Podpowiadamy TOP 5 fryzur, na których baleyage prezentuje się najlepiej. 

1. Toffee hair

Toffee hair to włosy w odcieniu karmelu. Uzyskuje się je właśnie poprzez baleyage. Najpierw pokrywamy włosy ciemną farbą, a następnie kilka pasm malujemy w odcieniu blond. Zobaczcie, jak prezentuje się finalny efekt. 

2. Pasemka z przodu

To najprostsza forma malowania włosów. Wystarczy wziąć kosmyki, które znajdują się przy twarzy, łącznie z grzywką i je rozjaśnić. Pozostałe włosy powinny być ciemne. 

3. Loki z blond baleyagem 

Na mocno pokręconych lokach baleyage jest najlepiej widoczny. Ciekawą i bardzo modną formą koloryzacji jest pomalowanie na blond jedynie końcówek włosów. Efekt jest niesamowity. 

4. Kasztanowy baleyage

W tym przypadku używamy podobnych barw jak przy toffee hair, jednak najważniejsze jest to, żeby uzyskać efekt przejścia jednej barwy w drugą. Dzięki temu otrzymany kasztanowy, a jednocześnie nieco złocisty odcień. 

5. Subtelne pasma

Na koniec najprostsza wersja, w której każdej z nas będzie dobrze. Niezależnie od koloru włosów, możesz wybrać kilka pasm, które zaledwie gdzieniegdzie będą się przebijać. Dzięki temu uzyskasz jasny, ale nieinwazyjny efekt. 

Zobacz także: Metoda modlących dłoni to świetny trik na lśniące włosy. Nic nie kosztuje i zapewnia rewelacyjne efekty

Szukasz modnej fryzury? Zainspiruj się!