Zamknij

Twoim problemem są kruszące się włosy? Mamy na to sposób!

14.05.2019 14:34

Kruszące się włosy to jeden z problemów wiele kobiet. Najczęściej kruszą się one i łamią w wyniku przesuszenia. Co zrobić, aby nasze kruszące się włosy odzyskały dawną witalność, nie wypadały, były gładkie, błyszczące i zdrowe? Warto zapoznać się z domowymi sposobami, które sprawią, że przestaną się łamać.

Kobieta ze zniszczonymi włosami
fot. Shutterstock

Kruszące się włosy to zmora wielu osób. Taka ich kondycja może być spowodowana wieloma czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi, które zachodzą w naszym organizmie. Co zrobić, gdy nasze włosy się kruszą, łamią, są suche i pozbawione życia? Wypróbuj domowe i sprawdzone sposoby, które pomogą ci wzmocnić włosy. Nawet te najbardziej zniszczone włosy znów będą odżywione i piękne.

Kruszące się włosy - przyczyny

Kruszące się włosy mogą być efektem wielu różnych czynnikiem. Najpopularniejsze z nich to:

  • nieprawidłowa gospodarka hormonów
  • nieodpowiednio zbilansowana dieta
  • ekspozycja włosów na słońce
  • suszenie włosów, stosowanie lokówki i prostownicy
  • stres
  • odwodnienie organizmu
  • częste używanie mocnych kosmetyków, jak np. lakier do włosów

Kruszące się włosy - co zrobić

Całe szczęście istnieje wiele sposobów na to, jak odżywić kruszące się włosy. Dzięki nim staną się one mocne, sprężyste, przestaną się łamać, będą odżywione i odpowiednio nawilżone. Co zrobić, aby włosy się nie kruszyły? Zacznijmy od podstawowej pielęgnacji.

Warto zacząć od zmiany nawyków pielęgnacyjnych. Kruszące się włosy mogą być efektem stosowania zbyt gorącej wody w trakcie ich mycia, a także wynikiem stosowania zbyt mocnych kosmetyków pielęgnacyjnych i stylizacyjnych. Zacznijmy od zmiany temperatury wody - do mycia wystarczy letnia. Ograniczmy również stosowanie mocnych kosmetyków na rzecz tych delikatniejszych - jeżeli tylko zauważamy, że nasze włosy są wrażliwe.

Bardzo istotne jest także regularne odwiedzanie fryzjera. Tylko on odpowiednio podetnie nasze włosy i sprawi, że porost włosów będzie szybszy, a końcówki będą zadbane i nie będą się kruszyć. Nie zapominajmy także o używaniu odpowiednich kosmetyków. O tym przeczytacie poniżej.

Kruszące się włosy - jakie kosmetyki

Kruszące się włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Ważne, aby wybierać dla nich szampon na porost włosów, który zawiera delikatne substancje myjące - dobrze by było, aby były to kosmetyki naturalne z dodatkiem pełniących wzmacniające funkcje elementów.

W takiej sytuacji sprawdzi się również stosowanie odżywki do włosów, która wzmocni włosy, sprawi, że łatwiej się je będzie rozczesywało i dostarczy zniszczonym włosom odpowiednich substancji odżywczych. Warto wypróbować olejowanie włosów - np. olejkiem arganowym do włosów, który ma nieocenione właściwości.

Zobacz także: Domowe sposoby na puszące się włosy

Warto też zastosować od czasu do czasu peeling do włosów i skóry głowy, które pomoże nam pozbyć się martwego naskórka i pozwoli nowym włosom spokojnie wyrosnąć.

Jeżeli lubisz farbowanie włosów, zwróć uwagę na to, czy farba, której używasz nie posiada amoniaku i czy nie obciąża, i nie wysusza twoich włosów. Jeżeli zauważysz u siebie taką tendencję, ogranicz farbowanie albo zmień kosmetyki, których używasz w tym przypadku.

Domowe sposoby na kruszące się włosy

Aby wzmocnić kruszące się włosy, możesz wykorzystać sprawdzone domowe sposoby. W takich sytuacjach najprostsze rozwiązania nierzadko okazują się najlepsze.

Zacznij od masażu skóry głowy, który pobudzi jej krążenie i wzmocni cebulki włosów. Nie zapomnij również o stosowaniu witaminy E - możesz ją łykać, ale też wcierać w skórę głowę. Świetnie nawilża. Z kolei stosowanie witaminy C ochroni twoje włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Nie zapomnij o domowych kosmetykach - peeling zrobisz samodzielnie, dodając do swojego szamponu 1-2 łyżki zmielonej kawy lub cukru o grubych ziarnach.

Takie sposoby z pewnością pomogą twoim kruszącym się włosom i pozwolą im znowu cieszyć się dobrą kondycją, i zdrowiem.

 

Masz długie włosy i ochotę na zmiany? Poznaj najpiękniejsze fryzury dla długich włosów! Mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji!